içinde

gidenlerin ardından…

Her alanda tuhaf işler yaşadığımız şu günlerde -siteden azıcık kopar gibi de olsak- gene dönüp dolaşıp geldiğimiz yer burası oluyor. En azından biraz dertleşip birbirimizin derdine dert katıyoruz:))) Ya düşünsenize, olmasa ne olurdu? Hamdi abi kime dökecekti sinirini takım oynamıyor diye? (niye oynamıyor be abi?) Serdar maçların üçer dakikalık(!) analizlerini nerede yapacaktı? Sverisson yoldaş gençlik anılarına nerede hayıflanacaktı? (28 yaşının ağırlığıyla!) Ya Şirin Babanın manifesto tadında yazılarını nerde bulacaktık? Yok ağam babam bulamazdık. Her şeye muhalif delisinden tut, atlatma haber kovalayan genç muhabir adayına kadar yok yok… 

Bu bağlamda ”iyi ki varsınız” demek istiyorum tekrar.

İyi ki varız…

Temel taşlarımızdan Ali Rıza’nın da doğum gününü kutlamak istiyorum; iyi ki doğdun Rıza babaaa! Nice sağlıklı huzurlu yıllar diliyorum. (borcum borç, aklımda; kusura bakmayasın kafamızı kaldıramadık bi…) Doğum günü şerefine güzel bi ”peynir” paylaşırsın belki?  :)))

Asıl demek istediğim neydi buraya girerken…. Hah! Tamam, kusura bakılmasın; kafalar gidik biraz:)) Dolar çıktı, takım düştü, gidenler-gelenler, kaybettiklerimiz, yeni doğanlar derken değişik psikolojilere büründük. Manyak ettiler lan bizi! Neyse… 

Buraya taşınırken mottomuz arkamızda kimseyi bırakmama idi. Becerdik beceremedik bilmem ama hesap etmediğimiz bir şey var sanırım; kimsenin dillendiremediği belki… Eksiliyoruz lan! Anamız babamız ölüyor, biz ölüyoruz… Hayattakilerimizin bir şeyleri eksiliyor, ruhumuz eriyor, gülüşümüz donuyor… Tamam; hayatın kanunu da arkadaş, yetmesin mi be artık! Şen şakrak, hevesle heyecanla stat açılışını beklediğimiz günler gibi günler artık çok mu geride kaldı? Bu kadar olmasa da hiç mi çocukça sevinç yaşamayacağız? İllaki yaşayacağızdır diye umuyorum. Ne yapacağız o vakit? Paylaşmayı arttıracağız… Arttıracağız ki derdimize dert katalım:)) Şaka tabii… Toparlanabilmek için safları sıklaştıracağız, yazmayı- konuşmayı çoğaltacağız; elden başka ne gelir ki?

Yeni doğanlarımıza sımsıkı sarılırken, kayıplarımızı bir an bile aklımızdan çıkarmayacağız…

Geçmiş günleri asla unutmadan… Yarına umut taşıyacağız…   

Elden başka ne gelir ki?

Hepimizin kayıplarını bir kez daha saygıyla anıyorum, ışıklar içinde uyusunlar; yıldızlar yoldaşları olsun…

Birkaç gündür belki dikkatini çeken olmuştur; sevgili BODO’nun, Erol abinin paylaşımlarını bir araya toplamaya uğraşıyorum; sanıyorum toparladım bilginiz olsun. Üstteki sekmelerden kolaylıkla tüm yazılarına sohbetlerine ulaşabilirsiniz. 

Bir kez daha anmış olayım; ruhu şad olsun…          

 

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin