içinde

Günaydin bodo.

Sevgili kardesim bodo;gece gec vakitlerde sihbetimize son verdik.sabah oldu ilk düsüncem sen oldun.insallah durumun daha iyi olmus kendini daha iyi hissediyorsundur.bütün dualarimiz bu yönde.hayir dualarimizla herzaman yanindayiz.insan oglu belli bir yastan sonra yasadiklarini (olumlu veya olumsuz)anlatmak,birileriyle paylasmak arzusunu hisseder ve bunu anlatacak dertlesecek birilerini buldugu zaman rahatlar,icinde anlatamiyacagi bir huzur hisseder.senin en büyük dinleyicin,dertortagin sayin esinizle bizleriz.sevgili ssygideger haniminizla bizler seni bikmadan usanmadan okur ve dinleriz.bundan hic süphen olmasin.yaz kardesim yaz nasil arzu ediyorsan öyle yaz.emin ol rahatlarsin.son sohbetinde Ankara  hacettebeden bahsetmisin.hacettepe semti  istimlak edilip yikilmadan evvel benim cocuklugumun gectigi semtti.ben mehmet akif ersoyun dogdugu evin(su anda müze olarak kullaniliyor)200-300 metre yakininda dumlupinar ilkokulu vardi ilkokulu orda okudum orta okulu cebeci ortaokulunda liseyide kurtulus lisesinde okudum.sonra talebe olarak almanyaya geldim.bütün cocuklugum hacettepe korulugunda gecti.(cok güzel günlerdi)yani senin cok iyi tanimis olman gerektigi yerler.ayni zamanda olmasada ayni havayi tenefüz etmisiz.kücük bir hatira olarak buda sende kalsin.sagligina kavusman icin cenabi ALLAH’in rahmeti ve bereketi icin hergün dua etmekteyiz.biran evvel iyilasmen dilegiyle.sevgidolu saygilarimla.

Bir yorum

Cevap bırakın
 1. Hamdi Bostan abim şu an herhangi bir ağrım sızım yok çok şükür. gce çekilen Bt raporu yayınlandı. beyin sağlam. sanırım dr. can ın dediği gibi mineral eksikliğinden kas spazmı geçirdim. sol elden sol el dışında vücudun diğer kısımları hareket etmediği için yazı yazarken sol ele kramp giriyormuş.
  Ben 84-87 arası yurtta kaldım. Mehmet Akif Ersyun evi bizim yurun karşısındaydı ama bizim zamanımızda tıp fakültesi kampüs alanı içindeydi.
  yurttan çıkınca hamamönü sokağı, taa talat paşa bulvarına kadar. sokakta sağlı sollu aparatifçi dükkanlar sıralı biz öğrenciler tabi en ucuzu hangisi ordayız. içine kimisi haşlanmış yumurta yağda yumurta atar. sokağın ortalarında aşçı menüsü yapan lokanta vardı. çok kalablık olurdu.arada oraya giderdik. her birimiz abartmıyorum 4-5 çeşit yemek yerdik tıka basa doyardık. garson fiş falan tutmaz yediklerimizi yazmazdı. o kadar kalabalık ki hangi birine yetişsin. bizim izmirli fatih diye bir arkadaşımız vardı. bizden birer tabak yemek parası alır kasaya yaklaşınca kasadaki duysun diye bağırarak siz çıkın hesap bende.. tam o sıra garson gelir dinler doğrumu diye.oysa daha önce hiç yapmazdı.. iz tamam yakalandk. büyük hesap girecek diye düşünürken fatih garsonun yüzüne sinirli sinirli bakarak kasadki abiye yüksek sesle yaz abi.. mercimek çorba, kuru fasulye, pilav, cacık, sütlaç. garson utanır evet doğru söylüyor bunları götürdüm der. kalabalık lokantaya geri döner. kasadaki arkadaşlar ne yedi.. onu saydım ya abi çorbayı erol içti kuruyla pilavı basri ben hasan paylaştık. toktuk zaten cacığı da ortak içtik. sütlaçcıda herkes aldı bi kaşık. nedir hesap sinirli şekilde sorar. 195 lira. 5 lirada bahşiş veriyorum. hizmet güzel. hayırlı işler.
  tabi dükkandan hızlıca uzaklaşma 20 metre sonra stres boşaltan birbirimize bakarak gülmeler..
  yokluk günlerinde böyle günahlarda işledik Allah affetsin.
  yoruldum. kal sağlıcakla.

Bir cevap yazın