içinde

Hadi gelin realist düşünelim

Emirhan olayı çok abartıldı diye düşünüyorum. Anlatmak istediğime şöyle bir soru ile başlamak istiyorum.
Elinizi vicdanınıza koyun ve öyle söyleyin. Beşiktaş sadece yarım sezon 10-15 maç oynamış gelecek vaat eden 18 yaşındaki bir çocuğa 4.500.000 € + bir sonraki satıştan %20 pay verip alsa hangimiz kulübü destekleriz? Cevabı duyar gibiyim. Hasic hemen hemen aynı şartlarla alındı gelecek vaat eden hatta Bosna Herseğin geleceği olan lanse edildi 1.000.000€ veriliyor diye neler söylendi hatırlayanlar hatırlar.

Ayrıca ederini bulanı satacaksın. Maalesef biz yetiştirip geliştirip satan kulüp geleneğine sahip değiliz. Ajax veya Porto değiliz. Benim şahsen unutmadığım transferler var. Bir kaç küçük örnek;

1- Zamanında Bobo’ya Saint Etienne 5.500.000€ vermişti satmadık elimizde patladı.

2- Bir sene önce alt ligte oynamış, kulubüne katmış olduğun Doğukan’a Udinise yaklaşık 10.000.000 verdi satmadık, ertesi sene sakatlık geçirdi. Sonra götü başı ayrı oynadı kendini bulunmaz Hint kumaşı sandı sözleşme uzatmadı bedavaya gitti.

örnekler çoğaltılabilir. Kısacası ederini bulanı satacaksın. Evet içim acıyor bu sene kendini gösterebilirdi emirhan ve daha yüksek bonservisle gidebilirdi ama kaymayı kendi seçmedi o yüzden boşa yaygara koparmaya gerek yok. 

Şimdi rahatlıkla linç edebilirsiniz

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin