içinde

Harika oyun kötü sonuç

Bu sene izlediğim en iyi oyundu. Geçen seneden bolca esintiler vardı. İlk yarıda 3 dakikada ikinci yarıda beş dakikada bir pozisyona girdik. Bir aşamada 4 falan atıp bir sonraki haftaya odaklanacağımız bir maç. Ama santrforumuz ne yazık ki herkesin de bildiği üzere kötü değil çok kötü. Bir durumu açıklayan baskın bir değişiklik varken diğerlerine okkalı bir hata payı biçilmez. Bu Batşu varken kimseye benden kötü laf çıkmaz. O kadar para verdik boşa mı oturtacağız diyen idareyi anlamakla beraber o kadar para verip oturtacağımız ilk transfer olmayacak derim. Onun olmadığı bir şeyler denemek lazım.

İyi laflara gelince. Güven bence kabuğunu kırdı. Kolay top kaybetmiyor ve değerli bir top saklama-çalım atma becerisi geliştiriyor. Neden çıktığını anlamadım. Seneye de yazılabileceğimiz çok umut vadeden bir oyuncu. Emirhan çok iyi. Yeteneği zaten iyi. Bir de takıma kattığı enerji var ki bence dünkü iyi oyunun altındaki sebep. Rosier 3-5-2’de önünde açık alan bulunca özellikle ilk yarı çok iyi gözüktü. Hakikaten iyi oyuncu, kendine de geliyor. Montero artık sakatlık ya da ceza olmadığı sürece bence formayı çıkartmamalı. Geriden oyun kurulumuna bir sakinlik ve güvenlik getirdi. Fiziği de bir stoper için çok iyi. Dünkü kırmızı kart kesinlikle haksızdı. Hafiften itişmeler. Gökhan’ın tepkisinden yanlış bir karar verdiğini düşünüp durumu dengelemeye çalıştı hakem bence. Durum buysa bu ülkede o da anlaşılabilir.

Bu oyunun devamı kupayı getirir. Benim matematiksel olarak bitene kadar şampiyonluk inancım da var. Bir de sonuçta ben oyuna bakarım, bu sene olamazsak da ne yapalım. Son 6 senede 3 gelmiş. 8’de 4 olur en kötü seneye. 

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin