içinde

Hatay ve Antepin maçlarına bakıyoruz. Demokratik karar en iyisi.

Başakşehir deplasmanda 4 puan bırakmış bu iki takıma. Trabzon yanılmıyorsam 1 deplasman oynadı 3 puan bıraktı. Ligdeki neredeyse her takım bu takımlara karşı deplasmanda puan kaybetmiş. İç sahada puan kaybedenlerde var. Bu takımlara puan kaybeden takımlar:

Adana Demirspor – Alanya – Ankaragücü – Antalya – Başakşehir –  Beşiktaş – Fatih Karagümrük – Giresunspor – İstanbulspor –  Kasımpaşa-  Konyaspor – Sivasspor – Trabzonspor – Ümraniyespor – 

14 Takım bu takımlara puan kaybetmiş. Ligde 19 takım var. Hatay ve Antepi saymazsak 17 takım.. Geriye kalan 3 takım puan kaybetmemiş. Bir tanesi zaten iç sahada oynamış. İç saha avantajının ne olduğunu biliyoruz. Bir tek Kayserispor rakiplerini deplasmanda yenmiş. Düşüş içerinde olan bir kayseri var ve bu iki takım kendisini toparladı. İç sahada zorlanacağını düşüyorum. Fb 2 maçını kazandığı için duruma sesini çıkarmıyor. Sayılmadığı zaman şampiyonluk yarışında bir takım daha enselerinde olacağı için istemiyorlar. Kısacası iş takımların oylamasına giderse gerçekçi olarak buradan çıkacak oylama net  14 e 3 oyla net Maçların hiç biri sayılmasın olacaktır. Burada 17 takımdan 14 dü mağdur oluyorken gidipte mağdur olmayan 3 takım için böyle bir karar almak net şaibedir. Deplasman avantajının çöpe atılmasıdır. Burada hakkaniyetli karar demokratik alınan karardır. Bu kadar basit. TFF böyle bir karar alırsa sorumluluğu da üstünden atar. Polemiklere girmeden işin içinden çıkar. Ama öyle bir zeka bence yok. Bakalım böyle bir zeka var mı?

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

    • Sağol abi. Göndermeye gerek yok. Biliyorlar zaten. Bu kararı alırken fb ve gsden izin almadılarda bir şey bilmiyoruz. Zaten en son açıklamasinda yanında ali koç var. Araya girip konuşmasina müdahale ediyor, hiç bozuntuya da vermiyorlar. Bu karar da gs veya fbnin zaten lehine olsaydı ortalık daha o gün yanardı. Bugün bunlar istifa etmişti de işte.. Ben kararın değişeceğini sanmıyorum ama TFF için en kolay sorumluluğu üstünden atma yolu budur. Sonucu bildikleri için de bunu yapmayacaklar.

  1. eduega kardesim 6 7 hafta sonra secim var iktidar 1 oy bile kaybetme riskini alirmi hic , ya iktidarin ne isi var dersen tff yi atayan onlara akil veren kim , hani o meshur yabanci oyuncu türk oyuncunun önünü kesiyo denildikten sonra yabanci kurali degismisti , veya kumpas denilip kurallar cignenip macin tekrarina karar verilmisti , ve isin en kötü berbat tarafi da maalesef ne kadar siyaset yapmak istemesende futbol ile o kadar ic ice olduki nerden bakarsan bak bi taraftan yol ister istemez siyasete cikiyo