içinde

Hayallerin Öğretmeni: SERPİL HAMDİ TÜZÜN

Beşiktaş özkaynak hocası S. Hamdi Tüzün, 11 yaşındaki Sergen’e her gün farklı gol pozisyonları hayal edip, defterine çizmesini söylemişti. Sergen’in çizdiği ve yıllar sonra attığı golleri karşılaştırdık, Tüzün’ün muhteşem vizyonuyla karşılaştık. SOCRATES  dergisinin muhteşem incelemesi.  Sergenin kariyeri boyunca attığı 109 gol, 11 yaşında ki  çizim stiliyle  dijital ortama aktarılıp, hayal edilenlerle gerçekten atılan golleri görsel olarak  karşılaştırılabilecek hale getiriyorlar.  109 gol’ün 32 ‘sini bire bir  şekilde hayal ettiği görüldü. Diğerlerinin %80 benzerlik olanların krokisi yer alıyor.. 

Serpil Hamdi Tüzün’ün ve Beşiktaş Özkaynak Düzeni’nin zirve dönemini konu alan “Kolej Havası” belgeselinin fragmanını izlemek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

  1. “1, 2, 3 gol yetmez; 4, 5, 6 olsun” tezahüratlarına ilham veren, Türk futbol tarihinin tek namağlup şampiyonluğunda önemli payı bulunan üçlü, Milne ile zaferden zafere koşmuştu. Ama aslında İngiliz futbol adamı sadece hazır filmi gösterime sokmuştu. Çünkü Metin-Ali-Feyyaz üçlüsünü de efsane kaptan Rıza Çalımbay’ı da Ziya Doğan’ı da Fikret Demirer’i de Gökhan Keskin’i de Fuat Yaman’ı da Sergen Yalçın’ı da yetiştiren, Beşiktaş’a kazandıran Serpil Hamdi Tüzün’den başkası değildi..