içinde

Her Yanıyla İğrenç Bir Kişilik…

Bir toplumdaki insanı, o toplumun dinamiklerinden ayrı düşünemezsiniz..

Toplum, dinamikleri ve o dinamikler çerçevesinde şekillenen insanlardan ibarettir.

Bu yönüyle futbol ve futbolun paydaşları, toplumun gittiği yönün aksi yönüne gidemeyecektir. Tüketmeye programlı, egoist, sınır tanımaz bir toplum düzenimiz varsa, futbolda da tam olarak bunun yansımasını görmemizden daha doğal bir durum olamaz..

İşte bu toplumsal yapıyı ve hitap ettiği kitleyi çok iyi bilen bir adam (FT), her türlü yetersizliğini kamufle edebiliyor, üstüne üstlük çılgın bir destek bulup kitleleri bu arsızlık kanalına doğru sürükleyebiliyor..

Maç önü ve maç sonu zırvalarını geçtim, ayyuka çıkmış kirli devlet ilişkilerini geçtim, mafyatik ağızlarını ve kuru sıkı tehditkar söylemlerini de geçtim.. Üzerinde durulması icap eden en mühim mesele, kendi pisliğini yüzbinlerce insana taşıtabilmesi, bu metastazı kontrol edilemez biçimde tüm bedene yaymasıdır..

Son 1 haftada açıkça görüldü ki, her hangi bir değeri ve sınırı yok bu şahsın. İşler kötü gittiğinde her daim tetikçiliğini yapan Albayrak’ı bile ateşe atabiliyor.

Bize düşen tek şey, haftasonunda bu megalomana hak ettiği yenilgiyi tattırmaktır. Aziz Yıldırım’ın çekilmesiyle nefes alan sektör, bu şahsın çekip gitmesiyle bir nebze daha kendine çeki düzen verecektir ama gidene kadar vereceği zararların hangi boyutta olacağını kestirmek güç..

Hadi çocuklar..

Bu gidişi lütfen hızlandırın..

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

 1. Öncelikle alkışlayayım…
  ????????

  Bu karakter yoksunu herifin kişisel hırs ve menfaatleriyle çok güzel örtüşen bir yapı karşımızdaki.

  “Kazan, nasıl kazanırsan kazan!” felsefesi herbir hücresine kadar sirayet etmiş. Oyunun keyfiymiş, sportif gelişimmiş falan hepsi fasa fiso bu hırsızlar için. Önemli olan tek şey dalavereyle kazanılan sportif başarının ekonomik getirileri ve bunun organizasyonlarını sürdürülebilir bir yapıya ulaştırması… Bu ekonomik getirilerin kulüp döngüsü için nasıl kullanıldığı -ya da kullanılıyor mu, o da ayrı bir konu- tamamen muamma… En azından görünen şekil bu.

  Belki de göremediğimiz taraflarında bambaşka ilişkiler ve ticaretin de döndüğü, siyasetin kirli medya-mafya sarmalıyla harmanlanmış paralel örgütlenmelerine ev sahipliği yaptığı konusu da öyle sanıyorum ki buradaki hiçkimseyi şaşırtmayacaktır.

  O kadar aşağılık bir bencillik içindedirler ki; pandemiden bile fayda sağlayabilecek hamleler yapma ihtiyacı duymuşlardır, gördük…

  Şu ana kadar yazdığım her şeye varım. İnsanlık tarihi boyunca çirkefe batmış kişi ve topluluklar her daim olmuş ve maalesef olacaklar…

  Benim asıl anlamlandıramadığım olay şudur; kör cahil aymazlığıyla bunların peşinden gitmek!

  Adama anlatıyorsun “haksız kazanmış!”; sırıtıyor! Görsel gösteriyorsun; “eee?” diyor! Yahu marifetmiş gibi yediği haltları itiraf ede ede kitap yazmış adam; “ne var, herkes yapmış!” diyorlar… Sahada eze eze yeniyorsun, “sadece bir oyun bu” moduna giriyor; yendiği vakit yüzsüzlüğün her bir örneğini gösterdiği halde.. Başarı da, başarısızlık ta bu işin doğasında var; başarılarını küstahça yüceltirken, başarısızlıkta pişkinlikle rakiplerini rencide ederek itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar…

  Yakın ahbaplarım var gs’li… Ağızlarına ayakkabıyla vurasım geliyor Serdarım:)

  Ne diyelim… Yazdıkça sinirleniyor, sinirlendikçe saçmalamaya başlıyorum…

  İyisi mi hafta sonunu bekleyelim. Eze eze yeneceğiz gene sahada; bunlar yapılmayan transferlerini konuşacaklar!…???

  Bu kadar lafı küfürsüz tamamlayarak seviyeli bir yazı bırakmak değil niyetim;

  Analarını sikeyim!
  ??????

 2. O sevmediğimiz GS başkanı bile bunun yanında melek kalır. Bu herifiin muadili yok. Bambaşka bir o..c. bu.
  Eminim (%80 ), m.cengiz bile , Beşiktaş’ın kazanmasını isteyecektir. ( m.cengizin takımını , küçük harflerle yazmama rağmen, bu satılmış telefon , düzeltip büyük harflerle yazıyor. siliyorum , tekrar yazıyorum, yine aynı. Hay Allah’ım ya ? ?

 3. Cok cakal bir kisilik.Kendime cok kiziyorum,bunun basinda oldugu bu renkli takimin kupayi kazanmasini gonulden istemistim milli duygularla,hic unutmam.
  Yillar sonra donup dedi ki bizim yarismada oldugumuz lig burasi degildir.!!! Iste o gun benim icin insan olarak bittigi gundu.Nasil bir egodur bu diye dusunmustum.Sonra anlasildi tabii,bu ozguvenin nerden geldigi..!!!! Zat,bizim ligi cebinde ve diger takimlari kendi aralarinda mahalle macinda diye senaryolamis meger,haberimiz yokmus.??