içinde

İçimi dökmem lazım…

Serdar kardeşime katılıyorum. Bu kadar dipten bir yükseliş olabilir mi, tabii ki olur ancak bu temenni inanan oyuncularla gerçekleşebilir. Maalesef kiralık olarak aldığımız “yıldızlar” sakat iken dahi potansiyel transferleri için İtalyalar’da geziyorlar. Amiyane tabirle piyasa yapıyorlar. Aidiyet duygusu olmadan, ben nasıl olsa 6-7 ay sonra gideceğim düşüncesindeki insanlara performans baskısı da yapamazsınız. Batshuayi de iyi niyetli ancak skora etkisi sınırlı kalıyor. Bugün var, yarın yoklarla nereye kadar gidebilirsin?

Öte yandan, asla benzemesini dilemiyorum ancak Rosier’in düşüşü bana Ljajic’in hikayesini anımsattı. O da kiralık sezonunda esmiş gürlemişti ama ne zaman ki bonservisi alındı bırakın esmeyi, ılık bir meltem bile olamadı. Sonra da söndü gitti. Larin desen O da ayrı bir hikaye. Larin kafasında çoktan İstanbul’dan gitti diye düşünüyorum. Alex ise tam bir bilmece gibi; hani dilimizin ucuna gelen ancak bir türlü hatırlayamadığımız cevabı olan bir bilmece vardır ya, O da öyle işte. Kalanlara gelince; en iyi performansı alsanız dahi takım halinde, hep birlikte yükselmezseniz uzun süre gökyüzünde kalmazsınız ki.

Sergen Hoca’ya olan tüm saygıma ve geçen sene yoktan var ettiği güçlü takım oyununa hürmetime rağmen, maalesef belirgin bir konsantrasyon kaybı yaşadığı kanaatindeyim. TV programlarındaki aşırı rahat tavırları, reklamlarda oynamak tarzı medyatik hamleleri bana hiç sempatik gelmiyor. İşini savsaklıyormuş ve Beşiktaş’ı o kadar da önemsemiyormuş gibi hissediyorum. Olursa olur, olmazsa şapkamı alır giderim modunu hiç sevmiyorum. Bize Seba gibi sahiplenen karakterler lazım. Başkan Çebi ise sezon balonda üzerine düşeni fazlasıyla yaptı, hiçbir şey söyleyemem. Ancak onun da Sergen Yalçın’la bir kahve içme zamanının geldiği açık seçik belli oluyor. Umarım bu insiyatif alır.

Bu sezon resmen içimi kararttı. BeIN sports üyeliğini lig maçları için devam ettiriyordum ama bu manzarayı görünce inanın ruhum daralmaya başladı. Oysa ben yeşil orman veya mavi deniz manzarasını severim. Karanlık ve puslu sahneler gördükçe içim acıyor. Gelen her yeni haftayla birlikte yüzümüze çarpılan gerçeklerin de er ya da geç ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu var maalesef; huyları kurusun…

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

Bir yorum

  1. 2 maç üstüste alsak toparlanırız da… alamıyoruz maalesef:(

    Hoca hakkındaki hislerine katılıyorum; bence de sıfır konsantre şu an…

    Rosier konusuna katılmıyorum, oyun şablonuyla alakalı bence sıkıntısı. Ghezzal de aynı…

    Oyuncu ısĺiklama falan çok yanlış işler, daha da kötüye gider. Bugünün en kötüsü bence Pjaniç’ti. Sergen hocadan sonra tabii:(

    Umarım toparlarız…