içinde

İlk Devre Sonu, İyilerimiz, İyileştireceklerimiz..

Rüzgar gibi geçen koca bir ilk yarının ardından umutlanmak için çok sebebimiz var. Umutların kırılmaması için yapmamız gerekenler keza..

Ben dahil milyonlarca insanı futbolculuğunda olduğu gibi ters köşe yapan Sergen Yalçın, şu anki tablonun baş mimarıdır. Larin, Necip, Aboubakar, Ghezzal ve hatta Josef gibi derin soru işaretleri barındıran adamların tamamından maksimum verimi alarak Beşiktaş’ı zirveye kondurdu. Her oyuncudan maksimum verimi almak lig maratonunun tamamı göz önünde bulundurulduğunda imkansıza yakın bir durumdur. Beşiktaş, Sergen Hoca’nın üst düzey katkılarıyla şu anda ligin en kaliteli 11’ini oluşturmuş olsa da, ilk 18 bakımından rakiplerin gerisinde olduğumuz gerçek. Alternatif oyunculara ihtiyaç duyduğumuz da bir gerçek..

Sergen Yalçın üzerine düşeni fazlasıyla yapmıştır. Ligin ilk bölümünde Gençlerbirliği ve Antalya kayıpları dışında hiç bir dönüm noktasında hata yapmamıştır. Bu hatasızlığı güzel oyun ve coşkuyla bezemesi de oldukça mühim icraatler olmuştur. Ayrıca saha kenarındaki dik duruşu da, geçtiğimiz yıllara nazaran hakem kıyımlarını azaltmıştır.

Bundan sonrası yönetim ve taraftarda. Yönetim, lig başlangıcındaki söylem tarzından vazgeçip, bu takımın ihtiyaç duyduğu ”kaliteli alternatifleri” bulup getirecek, taraftar da takımı hiç bir mecrada yalnız bırakmayacaktır. Sergen Hoca gerisini halledecektir..

Camia bütünlüğü, takımın havası, coşkusu ve çok planlı oyun anlayışı, teknik kadromuzun ışıltısı ve herşeye rağmen rakiplerin bir çok manada bizim altımızda olması bu sezonu siyah- beyaza boyamaya yetecektir..

Yeter ki telafisi olmayan hatalar yapmayalım. Yeter ki kendi kendimize çelme takmayalım..

Olacak..

Ben inanıyorum..

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

  1. Bende Ziya ile hemfikirim Şirinbaba tv de gazetede renkli tetikçiler ısrarla sistematik şekilde bize saldırıp hakemlere hedef göstermekte yeni Papilarin önümüze çıkması kuvvetle muhtemel renklilerin kavgası ne kadar büyürse aradan sıyrılmak o kadar kolaylaşır. Takımında ki kolay kart görmeye meyilli oyuncular uyarılması gerek.Son maç özelinde ghezzal in kafa teşebbüsünde karşısında Adem karakterinde biri olsa çat 10 kişisin gitti 3 puan havalanmadan ayakların yere sağlam basması gerek.Hulka mulka tonla para verip takım içinde ki dengeyi bozmaya gerek yok egosu düşük yedek kalmayı sorun etmeyen koita bile olur .Eskişehir li çocuğu çok beğendim oda rosieri yedekler asıl iş takımla hoca kadar başkanla yonetimin saha dışında hakkımızı savunup taraftarın birlik olup çakal sürüsüne karşı mücadele etmesinde işimiz kolay değil Allah yardımcımız olsun…

    • Eskişehir’den gelen çocuğu hiç izlemedim. Ama sen dahil çok kişiden oldukça güzel yorumlar duyuyorum çocukla ilgili. O da tutarsa sağ ve sol kanadı ömürlük kapatırız 🙂 Fb- Gs konusundaki fikrine katılıyorum. Her ikisi de yarışta olacaktır. Her ikisi de birbirlerini yıpratacaktır. Bugün İrfancan mevzusu ile başka bir boyuta geçtiler bile 🙂 Ziya’ya da söylediğim gibi her şeyden önemlisi bizim bu futbolu devam ettirebilmemiz. Yalpalarsak yıkmaya çalışan çok olur. Ama yalpalamazsak yalpalatırız EvvelAllah 🙂

    • Herşeye katılıyorum lakin Hulk fazla para vs değil tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır derler ikna edilir.Koita bile olmaz neden dersen zaten boyd kadroya giriyor dikkat edersen bize Talisca efecti yapacak bir adam eksik kadroda özellikle şut atan veya attığında gol olma oranı düşük bir takımız.Bu ihtiyacı Hulk her türlü giderir.10 numara da rahat oynar hücumun her bölgesinde direk iş yapacak winner oyuncu bak gs de babel 88 de 20 küsür metreden bir vurdu 3 puanı aldılar.Sıkışan maçlarda inan ki çok rahatlatacaktır.Hatta Frikikleri bile saymıyorum daha yani.Bu risk şimdi alınmalı şampiyon olduğumz anda zaten o para mesele olmaz ha inşallah bu arada o da absürt bir para istemez de gerekirse 2.5 yıl anlaşma yapıp maaşı yayabilirler bu da güzel bir seçenek olur.