içinde

Kafa Ütüleyeceğim İzninizle :)

40  haftalık yarış içerisinde çok kritik ”anlar” yaşadık, ve bu anlar Beşiktaş’a şampiyonluğu getirdi. N’koudou’nun Galatasaray maçının son dakikasında attığı 2. gol, Hatay maçında attığımız 7 gol, Galatasaray’dan yemediğimiz 4. gol gibi onlarca şey yazılabilir. Yaptığımız doğrular fazla olduğu için şampiyon olduk. Ben izninizle önümüzdeki yıl tekrar etmemesi gereken hatalardan bahsedeceğim. 

1. Ligin seyri içinde set oyununu doğru oynayamadığımız için çok maçta sancı yaşadık. Bu sancının yaşanmasında kadro problemlerinin oluşu, topla ilişkisi çok kötü olan N’sakala’nın varlığı, sezon boyunca ölü taklidi yapan Mensah’ın berbat performansı, dönem dönem ”normal olarak”  Atiba ve Josef’in düşüş yaşamaları da etkili oldu. Ama bu problemin giderilme zorunluluğu var. Sergen Hoca’nın üzerinde durması gereken durumlardan birisi bu..

2. Galatasaray ve Karagümrük maçlarında beraberliğin bize avantaj sağlayabileceği durumda kontra ataktan toplamda 3 gol yememiz şampiyonluğa mal olabilirdi. Ders alabilmişsek, önümüzdeki yıla güzel bir yatırım yapmışız demektir..

3. Erzurumspor maçından önce Mesut Urgancılar’ın açık açık Erzurumspor’u teşvik almakla suçlaması affedilir bir hata değil. Ligin en kötü takımı olan Erzurumspor’a karşı ne kadar zorlandığımızı gördük. Ahmet Nur Çebi’nin Karagümrük maçından sonra Karagümrük takımına teşvik primi iması yapması, yine başkanın Gs maçı öncesinde yaptığı açıklamalar facia.. ELİNİZDE KANIT VEYA BELGE YOKSA, HİÇBİR KULÜP HAKKINDA BU SÖYLEMLERDE BULUNAMAZSINIZ.. Taraftar bulunur, ama siz bulunamazsınız. Beşiktaş’ı diğer kulüplerle karşı karşıya getirecek her söylemden uzak durmak zorundayız. Galatasaray’dan 4 puan alan Karagümrük ve Fenerbahçe’den 4 puan alıp Galatasaray’dan fark yemeyen Malatya’nın, şampiyonluğumuza dolaylı katkılarını görmek lazım..

4. Taraftar olarak şu olmaz olası kırılganlığımızı bir terk edebilsek, bu kadar çabuk dağılmasak, inanın Beşiktaş çok başka seviyelerde olacak..

Beşiktaş, bu mucizevi şampiyonluğu alarak, iki rakibini devasa bir ateşin içine atmıştır. Her ikisi de yaz aylarında çok büyük sancılar yaşayacaktır. Sağa, sola, yukarıya, aşağıya BAKMADAN, 

Güç mücadelesine girmeden,

Aslan payı benim zırvalarına düşmeden,

Akıllı ve sakin adımlarla üst üste 3 şampiyonluk yapıştırmak zorundayız..

Bunu yapabilecek muazzam bir fırsat doğdu..

Bu kez, 3 yıl öncesinden sağlam dersler alarak, o dönem hangi hataların yapıldığı didik didik araştırılarak, bu hatalardan uzak durarak bu 3’lük seriyi yapmak öncelikli hedef olmalı..

Şampiyonlar Ligi’nde başarı sağlayacağım diye saçma sapan harcamalara girmek yine çöküşe götürür bizi..

Takımın ahengi, yükümlülüğünü yerine getirebileceğin mukaveleler ve HOCANIN ONAYI tek kriter olmalı.. Kadro derinliğinin ne demek olduğunu çok acı bir şekilde yaşadık bu sezon. O derinlik doğru adımlarla sağlanmalı. Mümkünse Doruk takımda tutulmalı, alınabiliyorsa Salih mutlaka düşünülmeli..

Her şeyden önce; Rashid ve Rosier mevzularını BİR AN EVVEL halletmek zorundayız. Rashid’in koşulu 7 ise verilmesi lazım. Bu bir şımarıklık değil, tutumluluktur.. Rashid’in verdiğini 3 adamdan alamayanlar var.. Burayı sevdi, biz de onu sevdik.. Ve bu sezon attığı 8 golün 7 tanesini son 9 haftada attı bu çocuk.. Böyle adamlara değer.. Böyle adamlardan çok yok maalesef..

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

  1. Başkan iyi niyetli lakin kişisel olarak kendisini geliştirmesi lazım. İyi bir iletişim danişmanina ihtiyaci var. Sonda söyleyeceğini başta, susacak yerde konuşma ,konuşacak yerde susma. Bu huslar gelisime acik yaşa bakmaz insanı kücültmez yükseltir. İletişim, medya, scout, iktisat, transfer, sportif drektör(ülkemizdeki gibideğil) vs artık hesap sorup-verilen profösyonellere emanet edilmeli. Gezal ve rosieri bulanlarla çalışilmalı. Ve bu arkadaşlar ne olursa olsun takimda tutulmalı. Sergen hocayı onurlandıracak güzel bir sözleşme yapılmali.Yerli sözleşmesi biten oyucuları değerlendirelim. Örnek, Muhammet demir bunlardan birisi 29 yaşinda. Lig tecrübesi yeter. Çarçur edecek paramiz yok. Ama gezal ve rosier özellikle Raşit Gezzale ver baba 3e 5e bakma.Zaten santrafor orta saha stoper, kanat bunları demye gerek yok, eldeki potansiyeli düşuk olanlarla yollar ayrilip kaliteyi yukarı cikarmak lazim. Ersin ve larin iyi fiyatlara izin verilmeli. Vede iyi bir kaleci bana göre şart oğlu şart. Seneye gs karisik , bütçeleri sorunlu. Fb yeni hoca eldeki balonlar vs isleri kolay değil. Biz iyi bir yapılanmayla 1 veya 2 seneyide tolere ederiz.