içinde

Karaveli Hoca!

Maç sonu röportajını izledim. Bu kadar mı doğru teknik tespitler yapılır, müthiş gurur duydum. Net söylüyorum, Önder Hoca kesinlikle bu kulübün teknik akıl bölümünde olmazsa olmaz bir şahsiyet olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Sonuçtan bağımsız olarak bunu söylüyorum. Ersin o penaltıyı kurtaramasaydı maç farklı bir yere de gidebilirdi. Öyle de olsaydı, o sonuç teknik ekip hatasından olmayacaktı.

Ayrıca maç içindeki oyuncu değişiklikleri hepimizin gördüğü ve şapkadan tavşan çıkarma denemesi olmayan yalınlıkta ve isabette idi. Demiş ya Cruyff Baba: “ Futbol basit bir oyundur, zor olan onu basit oynamaktır” diye. Karaveli Hoca da kendi versiyonunu gösterdi: “Teknik direktörlük basit bir iştir, zor olan onu basit göstermektir”. Kişisel olarak tereddütlerim vardı ancak bu akşamki maçtan sonra Önder Karaveli’nin -netice ne olursa olsun- bu sezon sonuna kadar Beşiktaş teknik direktörü olarak kalması gerektiğine ikna oldum. 

Bu 3 maç özelinde düşünelim: Farke gelse, Pinheiro gelse ve hatta Şenol Güneş gelse bu 3 maçtan 7 puanı kesin alırdı diyebilir miyiz? Bir teknik direktör sadece 3 maçta takıma ne verebilir? Önder Hoca bu isimlerin bu kadar kısa sürede veremeyeceği şeyi verdi; özgüveni ve takım ruhunu tüm oyunculara aşıladı. Hatta biz bile onu dinleyince aynı takımın taraftarları olduğumuzu daha iyi anladık. Dediğin gibi ister Beşiktaş teknik direktörü, ister tribünde bir Beşiktaş sevdalısı ol; iyi ki varsın Önder Hocam iyi ki de hep olacaksın!

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin