içinde

Kendime gelemedim

Merhaba dostlar, maçtan sonra sitemize girmedim, giremedim. Hâlâ üzgünüm. Çoğunuz maçla ilgili değerli fikirlerinizi yazmışsınız. 12 haziranda paylaştığım yazımda durumu anlatmaya çalışmıştım, hiç olmasını istemediğim durum gerçekleşti. 

Şampiyonlar liginde rakiplerinin kadroları haziran ayında hazırken, sen eylülün son haftasına kadar oyuncu getirmeye çalışıyorsun (zorunluluktan).

Rakip analizini sen yapmazken (aynı pozisyonla 3 gol yersen), onlar senin işleyen tek bölgenin sağ kanat olduğunu ve sol kanadının çaresizliğini iyi biliyor.

Elinde defansif olarak ayağı en düzgün ve ilk maçta golünü de atmış ve üstelik ciddi piyasası olacak oyuncun varken oynatmıyorsun, rakip bunu da iyi biliyor ve baskı yapıyor. 

Defalarca denenmiş olmasına rağmen, hiç katkı alınmamış Kenan ve Töre oyuna girerken ve orta sahan düşmüşken Can gibi dirençli ayağı iyi oyuncuyu kenarda oturtuyorsun, rakip bunu da iyi biliyor. Maçın başında baskına karşı koyup fizik gücün düşünce gerekeni yapıyor.

Rakibe göre, mevcut kadro yapısına göre plan yapmıyorsun, kontrollü oyunu hiçe sayıp ben kendi oyunumu  oynarım diyorsun, rakip bunu da iyi biliyor ve oynuyor.

Bu saatten sonra lige odaklanarak, kalan maçlarda da haddimizi bilerek en azından bir galibiyet alarak önümüze bakmalıyız. 

Takımda kararsızlık fazla. Pyanic etkileyici bir oyuncu ama hâlâ kafa olarak burda değil,  eminim toparlanıp katki verecektir. Larin de sıkıntı var bu aşikar. Devre arası gönderilmeli, açıkçası zamanı geldi gibi.

Ve maalesef Batsuai, çok içten enerjik oynuyor ama Abu kadar takım oyununa katkısı yok, olamazda. Abu komple bir oyuncuydu. Sağlam bir Cenk deva olurdu ama patellar tendon yaralanmasi sonrasi eski seviyesine cikmasi mucize olur. 

Orta saha direncin yoksa avrupa da sıradan bir takım bile seni madara eder. Atiba bu yıl sinyali çok net verdi. O bölgeye kiralık olmayacak bir oyuncu alınmalı. 

Takımın boy anlamında ciddi dezavantajı var vs….

Yazılacak o kadar konu var ki, yonetim ciddi bir efor sarfederek iyi bir kadro kurdu lig için. Avrupada bu yetmiyor, yetmeyecek. Ne zaman biz haziran ayında transferi bitirir, mücadeleci, tamamen plan doğrultusunda mevkisine hazır  oyuncu alır ve motive olmuş, futbolun gelişimine ayak uydurmuş, bilimsel çalışmalara inanan bir hoca ile olursak (Sergen hoca bu konuda özeleştiri yapmalı), o zaman başarılı oluruz..

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin