içinde

Kısırdöngü…

Maalesef bu sezonu Sergen hoca sözleşme sürecinde kaybettik gibi görünüyor. Daha önce de yazmıştım; ben de seviyorum kendisini ama en ufak bir plan, proje, felsefe barındırmayan, dünya sikime- minare götüme diyen bir figür ne yazık ki… Rahat tavırları kusura bakılmasın ama cahil rahatlığı. Motivasyonla, gazla bi yere kadar. Sporting’in hiç korner golünü görmedim diyen (2 senedir attiklarinin yarısını öyle atmışlar!), ders alacak bi durum yok diyen, Ghezzal’ı bile telefondan 2 dakika izlemenin yettiğini söyleyen, dünya futbolundaki gelişmelerle gram ilgilenmeyen bir hocamız var. Plan proje sahibi olan bir hoca “beni sözleşme korumaz” cümlesine ihtiyaç duymazdı… Öyle bir şey koyardınki ortaya, o korumayan sözleşme ömürlük hale gelirdi… -de sen bunu istiyor musun acaba? 

Ekonomiyle, idari politikalarla, iş ilişkileri ve dostluklarının getirdiği baskılarla, taraftar dayatmasıyla uğraşan heriflerin kucağına bir de kendini bomba olarak bıraktın be hoca… göndersen “bu adam şampiyon yaptı seni” gönderilir mi; göndermesen “böyle kadroyu bu hale getirmişsin”, nasıl çalışır bu kulüp seninle ikilemi… hayırlı olsun cümlemize… 

Salyalarını akıtarak geviş getirir gibi konuşan orospu çocuklarına verdiğimiz malzeme kimin ayıbıdır? 

Ersin, Rıdvan, Can, Serdar, Berkay, Kartal gibi çocuklarla 4-5 yabancıyı harmanlayıp kemik gibi bir takım kur bakalim; nasıl oluyor o korumayan sözleşmeler?

Yetti değil mi 1 yıllık başarı? 

Aynı topçuyken olduğu gibi; 2 şov yap- haftalarca götürsün seni değil mi? 

Hayır! Bu sefer değil! Buna izin vermememiz lazım arkadaşlar! Kendine çeki düzen vermesi şarttır hocanın. 

Gitmesi değil…

Aklını başına alması…

Bir yorum

Cevap bırakın
  1. Sevgili kardesim FerMe yazdiklarinin hepsine noktasi vigülüne kadar son cümle haric katiliyorum.yazmis oldugun özelliklerin yaninda takimin bir oyun pilani yok,ayuncu secimlerinde defalarca ayni hatalar yapiliyor,oyunu okuyabilmek gibi bir özelligi yok,belliki oyuncularinda güvenini kaybetmis.benim sahsi fikrime göre oyuncudanda anlamiyor.geriye bir dön,bir hoca bir futbolcuyla bir seneye yakin calisiyor ,ertesi sene gittigi takima o futbolculari iyi futbolcu diye transfer ettiriyor ve bu futbolcular vellington,nskala ve salih oluyor gerisini sen düsün.trabzon macindan evvel dordmundun antrenörü kloppu örnek vererek yazdim.cok üzülerek söylüyorum sergen hocayla hic vakit kaybetmeden yollarimizi ayirmamiz lazim.trabzon macindan evvel ayrilip iyi bir hoca getirseydik emin ol bugün sampiyonlugun en büyük adayiydik.o muhtesem seyirciyle trabzonu ve hicte iyi olmayan alanyayida yenerdik.

Bir cevap yazın