içinde

Kritik maçın şifreleri..

Maç öncesinde istatistiklere baktığımızda, iki takımın birbirine nasıl üstünlük sağlayabileceği, hangi anlayış ile sahaya çıkarsa rakibini daha rahat alt edeceği konusu çok da büyük bir sır değil aslında..

Baktığımızda, bir tarafta son 3 maçında önemli rakiplerini alt ederek Alanya ya gelen formda, özgüvenli bir Beşiktaş, diğer tarafta ise son iki maçında kendisini ligin lideri konumuna getirmiş en önemli özelliği olan “rakip ayırdetmeksizin oyununa bakan, kendi karakterini sahaya yansıtabilme” özelliğinden feraget etmesi sebebiyle 2 maçtır kaybeden bir Alanyaspor görüyoruz..

Buna rağmen, Unutmamalıyız ki, Alanyaspor ligin en az gol yiyen takımı, sahasında da şuana kadar hiç kaybetmemiş, Oynadığı Büyük maçlarda dahi kendini geri çekmeyen kendi karakterini saha yansıtmasını bilen bir takım. Gs yi üstün bir oyunla deplasmanda yenmesini bilmiş bir takım.. 

Biz ise 3 maçımızı kazanarak geliyoruz ancak bu maçlarda 5 gol yemiş bir takımız. Üstelik Fener maçı dışındaki maçlarda baya da gol pozisyonları da verdik aslında..Fener maçında da fazla gol pozisyonu vermesek de 3 gol yemeyi becerdik. Bu akşam ise, bu tip pozisyonlarına rahat giten ve bunları rahatlıkla gole çevirebilecek özellikte bir takıma karşı olacağız…. 

Son 3 deplasman maçında da maçları 10 kişi tamamlamış olan (Josef-Ersin-Larin) Beşiktaş, Alanya deplasmanına Töre ve Layiç dışında çok önemli eksiği olmadan, ilkkez tam kadroya yakın bir kadro ile hazırlandı..  Sergenin elinde farklı oyun planları kurabileceği alternatifli bir kadrosu mevcut.. Alanyanın nispeten daha eksik olduğunu söyleyebiliriz..

Tüm bu istatistik ve bilgiler ışığında şunu söyleyebilirim ki, zor bir maç bizi bekliyor. Lakin, Alanyaspor son 2 maçında yenildiği, bu maçta puan kaybına tahammülü kalmadığı için kendi oyunundan feragat edip daha defansif bir oyun anlayışı ile sahaya çıkarsa, Beşiktaş ise daha önceki deplasman maçlarından ders çıkarıp maçı 11 kişi tamamlayabilir, son 3 maçındaki gibi rakibinin rahat oynamasına izin vermeyen anlayışını sahaya yansıtabilirse bu maçı kazanır..

Yani maçın kritik noktası, bir sebeple, kendisinin kararıyla olabilir yada Beşiktaşın oyun içindeki hamleleriyle olabilir farketmez, Alanyasporun kendi oyununu oynamamasıdır. Böyle olursa bence rahat yeneceğiz.. Yok olmazsa çok daha  zor maç olacak.. 

Ama bence yine de yeneceğiz ?

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin