içinde

Küçük Detaylar, Büyük Sorunlar

Ayrıntı detaylarda gizlidir derler, doğru da derler…

Aslında oldukça iyi kadromuz var ama kadro yapılanmamız yanlış bazı küçük dokunuşlar ve 1-2 transfer çok daha iyi düzeye çıkmamızı sağlar peki ne bu sorunlar…

1. Defans ve kaleci

Bence en sorunsuz bölge gayet iyi defans oyuncularımız ve alternatifli bol durumdayız sadece sağ bek alternatifi yok.

2. Orta saha defans

Yine bence çok sıkıntılı olmadığımız bölge josef in yokluğunda topal, necip, atiba değerlendirilebilir.

3. Orta saha hücum

En büyük sıkıntılardan biri pyanic oynarsa top daha çok bizde kalıyor ama her kontrada pozisyon veriyoruz oynamazsa bu kez de ileri gitmekte sıkıntı yaşıyoruz.

Alex ise geldği günden beri henüz hiçbir maça ağırlığını koyamadı, ikinci oğuzhan vakası olma yolunda ilerliyor.

Pyanic ve Alex beraber oynadıklarında ise her top kaybı kontra olarak geri dönüyor.

4. Kanatlar

Kısmi sıkıntılı ghezzal, larin ve nkoudu bu lig için yeterli ama nkoudu kronik sakat, töre yetersiz… Güven de bu bölgede değerlendirilebilir.

5. Santrafor

Orta saha hücumla beraber en sıkıntılı bölge, Batsman maalesef bizim santraforumuz değil bence Burak’ın biraz daha koşan hali… Hatta son vuruşları Burak’tan da kötü…

Hava topu yok, defans arkasına koşu yapmak isteyen onda da çoğunlukla ofsaytta kalan bir oyuncu ama maalesef alternatifi de yok. Larin ve güven o bölgede istenilen verimi veremiyor. Ne demişler atanın ve tutanın iyi olacak bizim atanımız yok.

Abuş bu anlamda başka seviye bir oyuncuydu şimdi 10 numaradan da skor katkısı alamayınca gol üretmekte zorluk çekiyoruz oyunu riske ettikçe de defansta daha büyük açıklar veriyoruz. Genellikle ilk golü yiyen biz oluyoruz.

Geçen sene hedef takım değildik rakipler üzerimize geliyor geçiş oyununda pozisyon bulabiliyorduk bu sene ise transferler ile hedef takım konumuna geldik özellikle pyanic sayesinde top bizde kalıyor ama pozisyon üretemiyoruz rakipler bekleyip konta oynuyorlar.

Bu kadro ile çözüm zor gibi…

Bir cevap yazın