içinde

Madem oyle 2 ⚒️

Çaykur Rizespor açıklamasında ise taraftarlara hakaretlerde bulunulmuş, “uşaklar”, “foseptik fareleri” ve “lejyonerler” gibi ifadeler kullanılmıştı. Ayrıca, “Tribünlerde alçakça provokasyona kalkışanları devletimiz de milletimiz de affetmeyecektir.” denilmişti.

izespor. Baskani kimdir? 

Bu arkadas bir mutahitmis. Rizede ne kadar kamu ihalesi varsa tamamini almis ve bakalim neler yapmis??

1)Halkın günlerce ‘rantsal dönüşüme’ karşı direnmesiyle hafızalara kazınan Beykoz Tokatköy kentsel dönüşüm projesinde de ihaleyi kazanan Turgut Müteahhitlik oldu. 27 Eylül 2022 tarihinde imzalanan proje için evlerinden çıkmayı reddeden vatandaşlar polis zoruyla sokağa atılmıştı. Evlerinden çıkmamak için direnen onlarca mahalleli de darp edilerek gözaltına alındı ve son olarak belirlenen tüm evler zorla tahliye edilip yıkıldı.

2)Tokatköy Kentsel Dönüşüm’ projesinde maliyet hesabı da tutmadı. Projenin maliyeti, 376 milyon 429 bin 500 TL olarak belirlenmişti. Ancak KAP’a yapılan bildirime göre projenin sadece ilk etabı için 879 milyon TL harcandığı ortaya çıktı. Ayrıca evlerinden zorla çıkarılan halka sadece bin 950 TL kira yardımı yapıldı. Yurttaşlar 300 bin ile 700 bin TL arasında borçlandırıldı.

3)Güngören Tozkoparan’daki kentsel dönüşüm projesine de girdi. Söz konusu bölge, 2006’da kentsel dönüşüm alanı, 2013’te riskli alan ilan edildi. 23 Haziran 2021’de Mehmet Nesih Özmen ve Tozkoparan Mahallesi’nde elektrik, su ve doğalgazlar kesildi. Geçen yaz ise polis ve belediye ekipleri defalarca şafak operasyonu yaptı ve evler zorla yıkıldı.

4)Çaykur Rizespor Kulüp Başkanlığı’na seçildikten sonra ilk icraatı, kulübün önceki başkanı Tahir Kıran tarafından kurulan Kadın Futbol Takımı’nı kapatan İbrahim Turgut, kuru fasülye ve döner örneği verdi. Turgut, “Şimdi bu bir tercihtir. Bu şuna benzer, şu anda deriz ki kuru fasulye mi yiyelim döner mi yiyelim? Sen döner yersin ben derim ki sana, döner kolesterol yapar kuru fasulye yiyelim, sen de dersin ki, o da gaz yapar. 

simdi kim “foseptik faresi” karari siz verin


Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

Bir yorum