içinde

Miyop business

Bir alisveris merkezi dusunun. Adamin biri gelip dukkan aciyor. Mallari dandik ama fiyatlati yuksek. Adamin amaci musteri tokatlamak. Musteri geliyor, mal aliyor iki gun sonra hepsi patates oluyor. Dukkan sahibinin umrunda degil. O kisa vadede parayi kapma telasinda. Sonra oraya baska biri gelip dukkan aciyor. Mallari kaliteli ve fiyatlati da dusuk. Musteriler gelip ondan da mal aliyor ve bakiyorlar ki kalite iyi. Tekrar o dukkana gidiyorlar. Etraflarindaki kisilere o dukkandan bahsediyorlar ve adamin yavas yavas ama hergun musterisi artiyor. Ilk dukkan acan tokatci adam da ister istemez isini kaybediyor ve piyasadan siliniyor.

Mirsat Turkcan da daha once Besiktasa futbolcu satmis ve bizi musterisi yapmis bir menajer. Simdi o musterisini bir miktar fazla komisyon daha fazla kazanabilmek icin tokatladi. Bunu da cok ucuz bir sekilde yapti. Boylece uzagi goremeyen bu miyop business sahibi sonsuza kadar bu yagli musterisini kaybetmis oldu. Mirsat sadece bizi kaybetmedi. Bu yaptigi tokatciligi goren diger klupler de artik onunla calismak konusunda mesafeli olacaktir ve hatta alt yapilarindan uzak tutmak isteyeceklerdir. Diyalektik olarak tarihte bu tipler hep kaybolup gitmistir. Mirsat da kaybolup gidecek. 

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

  1. Ya hu ne tokatlaması! Oyuncunun bu değere gideceğini düşünmemiş yönetim (kim miyop acaba), o çıkış fiyatını koymuş, adam da Torino ile ilişkileri ile o parayı getirip, kulübe para kazandırmış. Sonuçta o çıkış fiyatını vermeye razı yüzlerce kulüp yok Beşiktaş’ın kapısında. Kaldıki senin başkanın bu anlaşmadan memnun olduğunu açıkça ifade ediyor. Ki duruma nasıl baktığına göre finansal olarak çok kötü bir anlaşma da değil.

    4
    1