içinde

Moral bozmak gibi olmasin da

ANC TV’de soyle bir laf kullandi “yillik 750 MILYON TL FAIZ ODUYORUZ“ yani bu demektir ki: 

1) Bu yil 2 sampiyonlar ligi geliri kadar FAIZ odeyecegiz

2) Bu yil  Sampiyon ligi ve Super lig gelirinden fazla sadece FAIZ odeyecegiz

3) Bu yil her gun 2 MILYON TL FAIZ ODEMEMIZ VAR

4) Bu yil 100 MILYON DOLAR FAIZ ODEYECEGIZ

5) Bu yil bu kadar gelire ragmen yine zarar edecegiz. 

6) fiko senin yatacak yerin yok

SORU:

BIZ BANKALAR BIRLIGI ANLASMASINI BU FAIZ YUKUNDEN KURTULMAK ICIN IMZALAMADIK MI? BU NEYIN FAIZI? FAIZI KIM ALIYOR? FAIZI 750 MILYON OLAN BORC NE KADARDIR AMK? 

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

  1. 3.5 milyar civarı borç , yıllık faizi 700 mio civarı yapar . Geçen sene faizin düşük olduğu dönemde yapılabilseydi yıllık 250-300 mio daha az faiz olurdu maalesef… Zaten yıllardır söylüyorum , büyük kulüplerin bu borçları ödeme ihtimalleri YOK . En iyi senaryo yıllar itibari ile borcu sabit tutup geliri arttırmak , yani gelire oranla borcu düşürmek idi. Fikret Orman son iki senesinde bu imkanı çöpe attı maalesef . Çebi de kolay bir işin altına elini sokmadı , o nedenle ilk zamanki yakınmalarına herkes tepki gösterirken ben durumuna üzülüyordum … Şimdi en azından ödeme dengesi olarak bir düzene soktu kulübü ama taşıma su ile değirmen ne kadar dönecek göreceğiz .
    Uzun sözün kısası , batmadığımız her gün kar …

  2. Hocam bu hesaplarda sıkıntı var, borca bakarken faiz harcamasını tahmin edebilmek için kısa ve uzun vadeli finansal borca bakmak lazım o da 28 Şubat itibari ile 1,7 milyar (AŞnin) idi bu da yıllık 350-400 civarında bir faiz ödemesi demek yani ŞL geliri kadar. Bunun üzerine derneğin de borcu olabilir ama ikisini toplamak doğru değil hissedarlık ve gelir-gider kalemleri açısından