içinde

mustafa cengiz

youtube de baştan sona dinledim. ve hayretler içersinde kaldım. o aldıkları arazileri, resmen seve seve almışlar. biz türkiyenin en büyük sivil toplum örgütüyüz. gerekirse hükümetle bozuşuruz mealinde şeyler söyledi . beşiktaş ve fener de alsınlar. ben hiçbirşey demem dedi. adam savaşcı , entrasan bir tip. zamanında, babasnın çalışanları örgütleyip grev yaptırmış biri.

bunu şunun için söylüyorum. gs yönetiminde, bürokraside iş bitirecek, veya projeler üretebilecek  tipler var. biz fikret ormanından beri, şu anki yönetimdeki bir iki kişi hariç, hiçbirinin, ne proje üretme ne işbitircilik anlamında yetenekleri yok. adamlar ne arazileri kapatmışlar ,alttan girmişler üstten çıkmıişlar. biz bir türlü nevzat demirin yanındaki araziyi alamadık. çebi’nin, tüm ekiple saraya çıkma  hamlesini çok doğru buluyorum. bu işler böyle kotarılıyor. sanırım , o araziyi gündeme getirmiş. şimdi çıkıp, basına, sayın cumhurbaşkanı, ülkemiz adına büyük şans diye bir demeç verirsin. bitti işte aldın araziyi. ülkede bu işler böyle yürüyor. 

fatih terim konusunda terimi haşat etti. ben onun yerinde olsam hemen istifa ederdim dedi. yani, sen gsden para tırtıklamaya çalışan, haysiyetsiz bir insansın dedi. helal olsun ne diyelim. piyasadan bir pislik temizlenir belki. ama adam ciddi hasta, bu sağlık sorunlarıyla , seçime girse bile muamma. yani meydan yine paratora kalacak gibi.

bir de bizim alt yapı ne alemde çok merak ediyorum. iki senedir bir tane adam çıkmadı. sonra bu kerim aktürkoğlunu biz neden alamadık anlıyamıyorum.şimde baktım, erzincandan bedelsiz gelmiş. 

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

  1. Daha evveldende yazmistim bu arazi mevzusunu.150 mil tl.vererek (TAKSITLE)fuloryanin arazisini aldilar burgazdan 100 dönüm arazi aldilar.daha evvelden florya icin aldiklari 470 mil.tl.üzerine yattilar.biz ümraniyenin yanindaki araziyi alt yapi icin kiraliyamadik.bunlar bu sekilde devlet tarafindan yillardir korunurlar.bu konularin her zaman dile getirilmesi ve protesto edilmesi lazim.

  2. Zamaninda sike olayini ortaya attilar aziz yildirimi 1.5 sene bizden sardar adaliyi ve tayfuru hic yoktan yere 6 ay hapiste yatirdilar mahkemeler yillarca devam etti(herhangi bir suc tesbit edilmedi)fb. Ve BJK kenin önü kesildi akabinde gs.üst üste üc sene sampiyon yapilip cl.ine gönderildi.anliyacaginiz sike faydalanan tek kurum gs.oldu.sike mevzusu sirf gs.avrupaya gitsin diye ortaya atildi.anlayin memlekette dönen dolaplari.