içinde

Önceki sitede yaptığım açıklamanın devamı… :)

….

FerMe: Anladım, çok sağ ol kardeşim. Kafa patlatmaya devam edelim!

M.M: Sen de sağ ol ama dediğim gibi; çok kişi de yok, bu sistemle gidilebilir.

FerMe: Bazı düzeltmeler gerekiyor; yapabiliriz herhalde…

M.M: Budypress’le ‘‘o yorumları alta alma’’ olmaz. Anca tıklanarak içine girilir. O da insanları cezbetmiyor. O bültenleri kaldırın bence. Mümkün olduğu kadar hafiflesin.

FerMe: Fazlalık bir sürü şey var, sadeleştirebilirsek yorumu alta almasak da belki bir şey demezler:))

M.M: Evet mümkün. Forum mantığı olacak işte.

FerMe: Deneyelim bakalım, tekrar teşekkür ediyorum. Her şey için…

Evet… Mustafa Memiş’le yaptığımız görüşme bu şekilde. Bu görüşme, yeni sitenin eski site modeline benzetilmesi için ne yapılabilir sorusuna istinaden yapıldı. Aldığımız cevap özetle şu: yapılabilir fakat anca farklı bir yazılım modeliyle olur ve bunun için de ‘‘çok ciddi para’’ ve işi gücü bu olacak bir yazılımcı eleman gerekliliğidir. Bu iki maddeden ‘‘çok ciddi para’’ maddesi; diğerini de kapsamaktadır. Ve bu ‘‘çok ciddi para’’ benim kabaca hesaplarıma göre yıllık yaklaşık altmış-yetmiş bin liradır. (yazılımcı elemanın maaşı, domain, hosting ücreti vs.)

Mustafa ustanın mevcut sistemin geliştirilebilir ve doğru sistem olduğunu belirtmesi de göz ardı edilmesin. Fazlalıkların ve bazı temel aksaklıkların düzeltilmesiyle güzel bir site ortaya çıkacaktır. Ayrıca her şekilde beğenilmeyen yerlerin gene olacağı da sabittir; doğal olarak birinin beğendiği, diğerine çirkin gelebilmektedir. Misal; ‘‘Charlize Theron mu Scarlett Johansson mu?’’ der, köşeme çekilirim:))

Yani sözün özü dostlar, renktaşlar, İrlandalılar!

‘‘Araba’’ budur! Yapılması ve yürümesi için epeyce emek ve zaman harcanmış ve daha da harcanacaktır. Aksayan yerleri de zaman içinde elbette düzelecektir. Siz eline fırçayı alıp ‘‘şu kırmızı şerit olmamış!’’ diyerek siyaha boyamaya çalışan  #D.Z ‘ye aldırış etmeyiniz!

Delidir neticede…

Söylemeden edemeyeceğim; en önemli şey, bir arada olabilmemiz-kalabilmemizdir…

Gerisi traş! Alayınızı seviyoreee:))

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin