içinde

Premier Ligde çıkan sarı kartlar…

Genelde hakemler oyunu oynatmamaya çalışıldığı zaman bu karta başvuruyorlar dakikanın veya takımın kaç tane faul yaptığının önemi olmadan… özellikle Kimin yaptığı o faulde çıkan sarı kart çok doğru.. eksik yakalanmışsın sen stopersin ve rakibini kalene doğru giderken formasını çekiyorsun yetmiyor bacaktan dejarj yapıp düşürüyorsun yani amacın rakibini oynatmamak ve bunun cezası sarı kart.. 

2. pozisyon ceza sahasına girip pozisyon yaratacak adamı düşürüyorsun ve son adamsın sarı kart olması normal.. gol pozisyonu olmadığı için kırmızı olamazdı ama mecbur hakem sarı kart göstermeye karar doğru..

penaltı pozisyonuna gelirsek rakibe sarılmak nedir abi? buna itiraz eden güreş sporunu çok fazla izlemiş galiba 😀 sarılarak oynayalım o zaman biz bu oyunu net penaltı… ve gole giden adamı düşürmek 6 pas içinde kırmızı kart değil de nedir ? kırmızı kart çıkmaması da anormal… 

Pereiranın hakeme beyin işareti yapmasına bakalım ceza çıkacak mı?

son olarak Beşiktaş- başak maçında Başakşehirli oyuncular hep sert müdahalelerle oyunu oynatmamak için her şeyi yaptı buna müsaade eden hakemden başkası değildi… o faullerden birinde sarı kartı yapıştırsa başak bu kadar rahat faul yapıp oyunu oynatmamayı başaramazdı..

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

Bir yorum