içinde

Rahmi Koç'a Bir Teşekkür Daha..

40 yıldır Beşiktaş ne zaman ihtiyaç duysa yanında olmakla kalmamış, bir de ailenin en Koç olmayan şahsını Fenerbahçeli yapmış, o da yetmemiş bu kuzuyu Fenerbahçe’ye başkan olacak kadar eğitmiş..

Ali Koç’u iyi okumak lazım.

Tam 3 yıldır Beşiktaş’ın boynu koparılırken, Ahmet Nur Çebi’nin bütün başkanlık süresi boyunca yaptığı en muazzam iş olan 13 hakemin düdüğünün astırılması operasyonuna kalkan oldu Ali Bey. Geri döndürülen hakemleri çiçekle karşıladı. Geçen sezon 20 (YİRMİ) PENALTI ÇALINAN Fenerbahçe’nin hakem operasyonları nedeniyle şampiyon olamadığı yaygarasını kopardıktan sonra işler daha da sarpasardı. Yeri geldiğinde bal gibi Galatasaray’ın borazanlığını üstlenip Beşiktaş’a vurmaktan geri kalmadı. En sonunda uğraşacağı güruhun Beşiktaş olmadığını anladı ama çok geç kaldı pek tabii ki… Şimdi Galatasaray’la mücadelesinde başarılar diliyorum Ali Bey’e.. Benim umurumda bile değil.

Sezon başında Ahmet Nur Çebi bu konuda dimdik durdu. Mehmet Büyükekşi’nin ülke futbolu için dinamit olduğunu çok az kişi gördü. Hakkını teslim edelim.. İlk etapta Ali Koç da yanımızda olacağı intibası uyandırsa da, Kulüpler Birliği’nin Mehmet Büyükekşi’de KARAR KILDIĞINI açıklama görevini de üstlenerek Büyükekşi’nin koluna girdi.

Sonuç? Beşiktaş paramparça edilmeye devam ederken, Fenerbahçe bugün çalınan rezalet ötesi penaltıyla beraber ligin henüz 24. haftasında 14. penaltısını attı..

Bakın bu penaltı sayıları hiç normal değil. Aynı sayılar pek tabii ki Galatasaray için de geçerli. 

Aradaki tek fark Galatasaray hakem desteği aldığı zaman şampiyon oluyor, Fenerbahçe gerizekalı bir oluşum olduğu için bunu başaramıyor.

Ben sadece Beşiktaş’tan tarafım. Beşiktaş şampiyon olamıyorsa kimin olacağı umurumda bile değil. Bu süreçten tek beklentim, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın maddi ve manevi olarak birbirlerini tamamen bitirmesidir 🙂 Ancak hepimiz biliyoruz ki bu düşmanlıkları Beşiktaş tekrar kafasını kaldırana kadardır.

Bir itirafta daha bulunarak konuyu kapatayım. İlla ikisinden birisi şampiyon olacaksa tercihim Fenerbahçe olur. Ama Fenerbahçe’nin her uzvuyla şampiyonluk yürüyüşüne başladığında yaptığı sakarlıklar, verdiği kayıplar, insanlara sunduğu malzemeler çok komik oluyor be abi.. Bu takım tek başına yarışsa 3. Dünya Savaşı çıkar, futbola ara verilir. Ben böyle bir şey görmedim 🙂 

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin