içinde

Şampiyonluk Gelirse En Kıymetli Şampiyonluk Olur..

Sezon sonuna kadar kupa maçlarını da dahil edersek 20’nin üzerinde maça çıkacak bu takım. İlk 11 durumlarına bakarsak Beşiktaş her takımla çatır çatır yarışabilecek ve üstünlük sağlayabilecek bir durumda. Sezon başında bol soru işareti barındıran adamların şu anda çok kıymetli olmalarında Sergen Yalçın’ın katkısı yadsınamaz. İlk 11 bazında iyiyiz ama 11 haricinde çok büyük sancılarımız var.

Ligin en değerli ve alternatifli orta sahasına sahip olduğumuz söylenmekteyken, rakiplerin sağlam transferlerle bizim önümüze geçtiğini düşünüyorum. 

Rakiplerle yarışıyorsak, rakiplerin durumunu göz ardı etmek olmaz. Bize göre çok alternatifli ve bol medya destekli olarak bu yarışı sürdürecekler. Biz şampiyon olmak istiyorsak ilk 11’imizin sezon sonuna kadar düşüş göstermeden can-siperhane mücadele etmesi gerekecek. Atiba yorulmayacak, Mensah ve Oğuzhan lütuf gösterip ”o gün” iyi durumda olacaklar, savunma hatası yapmayacağız ve mümkünse çifte standart erbabı hakemlerin abuk kararlarını da alt edeceğiz..

Çok zor bir dönem bizi bekliyor. Bu sezonu, bu kıt ve eşit olmayan koşullarda şampiyon tamamlarsak, muhtemelen Beşiktaş tarihinin en efsanevi şampiyonluğunu kazanmış olacağız. Bu durum, belki de takıma tahmin edilenden daha büyük motivasyon kaynağı olacaktır. En büyük avantajımız, -dün de dahil- ligin en efektif futbolunu oynuyor oluşumuz. Ve en büyük dezavantajımız, bu oyunun belli dönemlerde düşüş gösterecek olması.

Sonuç ne olursa olsun, Beşiktaş bu yıl iyi bir iskelet ve oyun anlayışı kazanmış olarak geleceğe bakacaktır. Yönetimin yapması gereken en mühim iş ise, önümüzdeki yıl orta sahaya Atiba’nın veliahtını bulmak olacaktır. 8 ay var önlerinde.. 8. ayın son gününe bırakılmaz umarım..

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

Bir yorum