içinde

Sergen Hocanın Yanındayız.

-GAMZE PALAMUT- 

Kimin için yazılmış bilemem ama Tümeri tarif ettiği kesin…

Nefret ettiğin insanla iyi geçinme çabasına siz medeniyet diyorsunuz, ben sahtekarlık diyorum. O yüzden anlaşamıyoruz. BUKOWSKİ

Bari bu konuda sahtekarlıktan uzak dursun insanlar. Ya insan sevmediği, nefret ettiği bir kişiyle neden iyi geçinmeye çalışır ki. Zaten sevmiyorsun, nefret ediyorsun, iyi geçinme çabanın ne anlamı var. Hatta kötü de geçinme yani. Mademki sevmiyorsun, mademki nefret ediyorsun, muhatap bile olma. Hem zaten böyle bir zorunluluğun yok. İyi geçinmek mecburiyetinde hissetme kendini. Ayrıca iyi geçinmek istiyorsan da sevdiğin anlamına gelir bu. Yoksa neden böyle bir çabaya giresin ki. Bunun tek bir açıklaması vardır, o da; sahtekarlık.

Her insanı sevmek zorunda değil hiç kimse. Her insanla iyi geçinmek zorunda da değil. Peki öyleyse sahtekarlığa ne gerek var ki. Sevmiyorsan sevmiyorsundur, nefret ediyorsan nefret ediyorsundur, bunun aksini ispatlamanı kimse isteyemez senden. Hem zaten nefret ediyorsan seviyormuş gibi gösterme kendini. Seviyormuş gibi davranma. Neysen osun sen. Farklı olmaya çalışma. Senin böyle bir zorunluluğun olmadığı gibi, kimse de seni sevmek zorunda değildir. Peki hal böyleyken, seni sevmeyen birinin seni seviyormuş gibi davranmasını ister misin? Hayır, tabi ki. Hiç kimse istemez böyle bir tavırla karşı karşıya kalmayı. İşte bu yüzden de sakın yapmacık davranmaya çalışma. Seviyorsan sevgini göster, nefret ediyorsan da seviyormuş gibi davranma. Çünkü o zaman asıl kandırdığın, sahtekarlık yaptığın kişi karşındaki değil, sen olursun.

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin