içinde

Neyim eksik?..

Arkadaş, şu foruma adım attım atalı bilhassa şu Deli Ziya adıyla maruf, kerameti kendinden menkul kişi neredeyse her hafta(yalana bak, yuh!..) bir anket peydahlayıp, “Arkadaşlar ister misiniz, istemez misiniz” diye sorma zahmetine dahi katlanmadan sürdü önümüze..

Bizler de -nasıl insanlarsak?-  tek bir kere olsun bu konuyla ilgili şikayetlerimizi  Forum Yöneticisi olan iri yarı, kilolu, kalemi güçlü, renkli gözlü, sakallı, yakışıklı beyefendiye aksettirmeden, başımızı önümüze eğdik, kuzu kuzu gereğini yaptık.. Sözde demokratik bir yaklaşım kisvesi altında bizlere zorla dayatılmış olan bu işkenceye katlanarak anketlerdeki soruları yanıtladık..

E, iyi de, zaman geçtikçe şöyle bir düşünüyor, kendi kendine sorular soruyor ve sordukça daha bir aydınlanıyor insan..

“Benim neyim eksik arkadaş?..” diyorsun, örneğin.. “Bu forumun anket yapmaktan sorumlu genel müdürü Ziya Bey midir yani?.. Başkası yapamaz mı?.. Yapmaya yeltenen beceremez mi?.. Nihayetinde uzay mekiği inşa etmiyoruz, Mars’a Venüs Tepesi’ne, (ah pardon, tepe de nereden çıktı?.. özürr.. ha, evet, ne diyorduk?..) Venüs’e uzay gemisi göndermiyoruz..” diyorsun..

Ben hakir kardeşiniz de bütün bunları tekrar ve tekrar düşüne düşüne; düşünürken taşınırken kendimi kura kura, dolduruşa getire getire yürüdüm geldim ve güncel bir konu hakkında aknet yapmaya karar verdim.. 

Lakin, bu konuda öyle toy, öyle tecrübesiz, öyle çömezdim ki daha yapmaya yeltendiğim işin adını bile doğru dürüst telafuz edemediğimi -neden sonra- fark ettim..

Neyse artık siz değerli kardeşlerim gereğini yapar, yukarıya hataen yazmış bulunduğum aknet sözcüğünü “anket” olarak düzeltir, öyle okursunuz.. 

Aknet(bak yine) sorumuz şudur:

Forum üyelerince IL GRANDE TURCO olarak tanınmakta olan İnatçı Kahraman Ağa(Jules Verne) inadından vaz cayıp Foruma döner mi?..

 • IL Grande Turco Foruma döner mi?

  • Evet, döner
  • Hayattt-ta dönmez
  • Tıpış tıpış(Kılıçtaroğlu style)
  • Döner ama şimdi değil, Cuma günü..
  • Sorması ayıp olmazsa Grande kim?..
  • Ateşle oynuyorsun Sverisson.. Benim bildiğim Grande bu akneti(!!) sana yedirir..
  • Yedirmesi için önce dönmesi lazım oğğlum, heh-hee..

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin