sol kol..sol parmak..(habersiz çekim)

$ s Yorumları

Cevap bırakın
 1. Ben de az önce bununla ilgili bir soru sormuştum, iyi mi..
  Okursun az sonra..
  Odan çok güzel görünüyor Bodo..
  Her şey çok daha güzel olacak, hiç unutma..

  Babacığım, bir sıkıntı, bir problem yaşadığımızda “Her gecenin bir sabahı vardır oğlum..” derdi bana, sürekli..
  Ben de sana söylemiş olayım bunu..

  Sevgilerimle, canım kardeşim..
  💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖

 2. çam sakura japonlarla ortak yapılmış. bina kusursuz. a dan z ye tüm hastalıkların tedavisi yapılan poliklinikler uzmanlar ve en önemlisi tüm ekipmanlar sıfır yeni dünyanın en iyi ekipmanları.aciliçok büyük 8 adet gözlem salonu her birinde 14 odacık. bu erişkin acil. çocuk acil,kadın doğum acil ayrı. burda yer olmadığını söyledikleri bir gün ambulans haseki acilie götürdü. bir tane acil salonu gördüm 10 tane bölme yer yok sedyem acilin tam ortasında yarım saat kaldım.hastanın biri taburcu olduonun yerine yatağıı steril etmeden yatırdılar.
  çam sakuranın acil salonlarının hemen hepsini gördüm. 7 sefer geldim her seferinde başka salonda boş göz odacık vardı. salonlar odacıklar temiz. yataklarda hastadeğiştikçe değişen steril bir örtü var kağıt gibi.
  yukarıda yattığımız odada yatak gördüğün gibi rahat. odada tv var. fox tv yok yasaklı. sadece trt atv show star kanal d tv 8 tlc dmax. açtığım zaman trt belgeseli açıyorum. hayvanlar alemi yetiyor bana. öbür kanallarda gündüz kuşağı zaten dert tasa proğramları. hasta psikolojine yönelik tek kanal yok. az kafa olsa az paraya kıyar sağlık bakanlığı moral verici komik pozitif düşündürücü filimler koyan bir iki kanal ekler.
  buzdolabı var. odada miniğinden. ama yetiyor.
  vala ben bu hastaneden çıkmamak için ölümümden kimse mesul değil kağıdı imzalayacak kadar sevdim . bu hastaneye gelmek iiçin bandırmadan istanbula taşındım.
  Hayattan tek istediğim.. Babanın bahsettiği sabahtan bir gece önce şapiyonluğu kazandığımız maçın sabahı olsun.

  • Babacığımın bahsettiği her gecenin sabahında hemşireler gülümseyerek gelecekler odana ve
   “Hayırlı olsun Beşiktaş’ın Delisi..” diyecekler..
   “Bugün taburcu oluyorsun..”

   Sende hoş bir şaşkınlık olacak, eşinde tatlı bir telaş..
   Alışkın elleriyle eşyalarını toparlayacak, çarçabuk..

   Sen, kadını sıkıştıracaksın, her erkek gibi
   “Aman dikkat et, geride bir şeyler kalmasın..” diye..

   Çıkma işlemleri filan derken vakit öğleni aşacak..
   Sonunda bir hastabakıcı girecek odaya, tekerlekli sandalyeyi iterek..

   “Ne gereği var..” diyeceksin.. “Çok iyi hissediyorum kendimi.. İyiyim ben, yürüyebilirim..”
   O kadar da değil beyefendi..” diyecek hastabakıcı, yalandan terslenerek..
   “Burada kurallar böyle..
   Dış kapıdan çıktıktan sonra isterseniz futbol oynayın..
   Ama, o zamana kadar bununla gitmek zorundayız..”

   Çaresizce biniyormuş gibi yüzünü buruşturup oturacaksın tekerlekliye..
   Odadan çıkıp, koridorları aşacak; asansörü bekleyip, giriş kata ineceksiniz..

   Yolda denk geldiğin tanıdık yüzlere “Taburcu oluyorum..” diyeceksin..
   Onlar sana iyi dileklerini sunacaklar gülümseyerek..
   Sen de her şey için teşekkür edeceksin onlara..

   Dış kapıdan çıktıktan sonra, arabaya binmeden dönüp bir kez daha bakacaksın şükranla, hastane binasına..
   Sonra kafanı kaldırıp gökyüzüne bakacaksın..

   Pırıl pırıl, sıcacık bir güneş..
   Sonsuz mavilikte kümelenmiş bembeyaz bulutlar..
   Bir ilkokul öğrencisinin içtenliği, temizliği, saflığıyla yapılmış bir resim gibi..
   Benzersiz..

   “Dünya güzel be!..” diyeceksin..
   “Yaşamak çok güzel!..
   Bu günleri bana gösterdiğin için şükürler olsun sana benim güzel Allah’ım..” diyeceksin..

   Bir kez içini çektikten, derin bir nefesle ciğerlerini doldurduktan sonra koltuğuna oturup kapısını çekeceksin otomobilin..
   “Gidelim kaptan..” diyeceksin şoföre..

   “Evimi çok özledim..”
   💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖

   • sağol varol @sverisson Üstat. iyi dileğin duam olsun. benimkinden daha iyi hayat senin olsun.
    Beşiktaş Delisi tek şey ister bu şampiyonluğu görecek kadar yaşamak. ondan sonraki sezon üçüncüyü kovalıyacağız kimse öldüremez beni.. heleki kimse ardı ardına dört şampiyonluk görmemiş.. biz neden olmayalım. umudum hayalim bu. sayenizde artık ölümü ölmeyi hiç düşünmüyorum.

 3. Bodo hocam selam,
  azmin takdire sayan vallahi ! dun deli Ziya ile seni konusuyorduk telefonda … yazilarinin icerigi ve anlatmis oldugun gercek hikayeler hepimizi mutlu etti ! senin icin tek elle yazmak hem de solak olmadan ne kadar zor oldugunu tahmin bile edemiyorum ! ama inaniyorum bu yazma isi hem sana hem bizim foruma iyi geliyor 🙂 okundugunu bil… takip edildigini de 🙂 sevildigini soyleme me gerek yoktur herhalde 🙂 bizler, yeni hikayelerini bekliyoruz ! saygi ve sevgilerimle…

 4. Sevgili @aussie az önce @sverisson Üstatla da yorumlaştık. bugüne kadar anlattıklarımdan biraz daha dram dolu bir dönem yazmam lazım. okuduğunuz yazılarda o dram dolu sahneleri yaşarken ben burda bazen anırarak, bazende gözyaşı dökerek bazende acıdan gırtlağımdan süzülen sıvının ciğerimi yakmasıyla ara veriyordum.
  bandıma,silifke,beypazarı, hacettepe,gebze,istanbul süreçleri her birinde ayrı dram.arrdından sivas askerlik süreci.acemi birliği dram. usts birliğinde kırılma noktası var.kaderim döndü. askerden döndüm. bir hafta sonra işe girdim. üç sene sonra evlendim. dramsız bu günlere geldim.

 5. Sevgili Annen ile ilgili geçen yazdığın yazın ve başından geçenler benim anneme çok benziyordu. Okurken onu gördüm, ömrümün kıyısında köşesinde aklıma pek nadir gelebilecek bazı anlara götürdün beni Bodo kardeşim, gözlerim doldu..O yazın ile bulduğum ipin ucunu tuttum, düşündüm düşündüm, unuttuğum bir çok özel anıları tekrar hatırlama fırsatı buldum sayende.. Ve o akşam dedim ki, Sevgili Bodo iyi ki varsın, iyi ki yazmışsın.. Annemin o zaman ki çaresizlikleri aklıma geldikçe çok üzülüyorum..

 6. cansın be @zeus acıların en büyüğünü hep anneler çekiyor. benim rahmetli babam annemin hayatını mahvetti çaldı. sonra 68 yaşında öldü. anneme sorduk. yarın cenazesi var hakkını helal ediyor musun? annem az sustu boğazı düğümlendi. helal olsun mekanı cennet olsun dedi. dayım cenazeye katıldı. annemden aldığı vekalet ile helalleştirdi. ben yurt dışındaydım cenazeden 3 saat sonra indim. önce baba evine üç gün sonrada anne evine gittim. anneme sorduğum ilk soru anne hayatını mahveden adama hakkını neden helal ettin. ben etmezsin sanıyordum. ha çok ama çok mutlu oldum o ayrı.. annem yazıktır benim yüzümden cehennemde yanmasın. acı çekmesin. mekanı cennet olsun… bir insana bu kadar aşık olunur mu be anne dedim. sarılıp ağlaştık.
  Bu arada annem benden dolayı hasta Beşiktaş lı ( gerçi anne tarafının nerdeyse tamamı elli kişi varsa 47 si Bşiktaş lı bana olan sevgilerinden ) babam fenerliydi.. baba tarafı da fenerli komple. bi tane trabzonsporlu var.

  Anam gözümün nurudur..

Bir cevap yazın