içinde

Son olarak

Yediğimiz golleri analiz edersek bek bölgelerinden kanatlara eni dar boyu uzun bir diktörtgen hayal edin orada sıkışan oyunda ısrarla pas yapma isteğimiz var. 

Bu alanda arkası dönük top aldığınızda bir, iki, üç, bazen 5 kez topu tıklıyor/ temas ediyor oyuncular. Tek top ile çıkmak da pas kalitesi, hızı ve zemin ile ilişkili bu noktada Nskala ve Nkoudu sağ kanada göre çok zorlanıyor ve rakip santraforlar bizim sağ kanada doğru yaklaşarak bizi o sol diktörgene hapsetmek istiyor. Evet, doğru ve tek toplar ile çıkarsak kontra buluyoruz fakat orada top arası veya pas hatası bize çok pahalıya patlıyor. Dün birçok pozisyonda arkası dönük baskı altındaki oyuncuya pas attık ve geriye verilen paslarda Kasımpaşa sürekli araya girerek ani akın başlattı. Örneğin Ghezzal bu bölgelerde sıkışan oyunda Yusuf Şimşek varı işler yapıyor bacak arası veya topuk ile oradan çıkıyor. Ancak çıkamadığı anda baskıdan kurtulan rakip doğruca kaleye geliyor. 

Hal böyle iken Montero gibi topla ilişkisi iyi ve bahsettiğim bu enine dar boyuna uzun diktörtgeni aşma konusunda yararlı olabilir. 

Bu benim maçlardan genel izlenimim bilmiyorum katılır mısınız. Hatalı olabilirim ya da benim gözüme bayan bir durum olabilir. Fakat bu bölgeden direkt diagonal paslarla çıkılması ve pas için ısrarcı olunmaması taraftarıyım. Nitekim dün golden önce ilk olarak sauza ortasahanın solunda pas hatası yaptı, ani atak başladı ve topu defansta kaptık,necip pasla çıkmak istedi üzerine welington dengesini kaybetti ve 3 hata bir iyi şut ile golü kalemizde gördük.

$ s Yorumları

Cevap bırakın
  1. Çok doğru analizler kardeşim aynen öyle.Bu söylediklerini hocanın gram düşündüğünü zannetmiyorum ne desek boş.Hoca saha içi müdahalelelrinde o kadar yetersiz kalıyo ki ben şunu yaptı daa maçı çevirdik öyle bişey yok.AAntep maçı 2-0 oyunu soğtacak hamle yapmada geç kal fener maçı maç sana gelmiş resmen maçı verdin.Sergen hoca bu kafa yapısıyla şampiyonluğu verecek.Ben en yakın arkadaşlarına yazdım.Kendisiyle iletşime geçsem keşke birde güya Bjklı muhabirler adam akıllı soru sormaktan acizler senin düşündüğün gibi bir tane soru soracak adam yok koskoca basında.

    • Arz talep meselesi maalesef çok basit yorumlar ve sorularla basın toplantısı geçiyor. Haliyle Türkiye ligi şartlarında hakem performansları da öne çıkıyor. Umalım hoca gerekli dersleri çıkarmış olsun. Alanya maçı ile güzel bir çıkış yakalarız. Daha önce yazmıştım puan ortalaması olarak halen 1m 1b hakkımız olduğu kanaatindeyim sadece şans gelen haftalarda cepten yemenin verdiği üzüntü var. Şampiyonluk bizim olacaktır

Bir cevap yazın