içinde

Sorgu..

Beşiktaş’a gelmeden önce milli takımın gediklisi olan Kenan Karaman, son 1 haftadır bilinçli bir şekilde, çok da iğrenç argümanlarla yıpratılmaya çalışılıyor..

Şenol Güneş’in Avrupa Şampiyonası’ndan önce Rıdvan’la alakalı sözleri çok haksız, çok yersiz ve özgüven kırıcı nitelikteydi. Ama Rıdvan Yılmaz, en azından son maçtaki şahane performansının ardından iki maçta 45 dakika oynamayı hak ediyordu. Üstelik kadroda sol bek orjinli başka bir oyuncu yokken 🙂 

Çocuklar Beşiktaş forması altında mutlu ve ”güvende” iken, milli takımlarda savunmasız hale geliyorlar. Saçma sapan algılara maruz kalıp, yıpranıp geliyorlar..

Peki Beşiktaş?

Tabanca gibi takım kurduk. Daha da ileri gidiyorum. Beşiktaş takımının kalitesine yaklaşacak bir takım dahi yok bu ligde. Normal şartlarda ligi erken bitirmesi beklenir. Hele de bir önceki sezon kıt imkanlarla ipi göğüslediği ortadayken..

Yeryüzündeki herhangi bir Beşiktaşlı, bu takım bu sene rahat rahat şampiyon olur diyebilir mi? Diyemez kardeşim. Çünkü bu ülkenin farklı dinamikleri olduğunu bilir. Her türlü haydutluğun, hırsızlığın, hukuksuzluğun, masa başı oyunlarının varlığını bilir. Öncesinde görmüştür, tekrar edeceğini bilir..

E hal böyleyken, ülke iyi olanı, haklı olanı, temiz olanı yok etmeye kurgulanmışken, bu kadar yatırımın, bu kadar baş ağrıtıcı planlamaların, ekonomik kalkınma hamlelerinin bir grup düzenbazın iki dudağı arasına hapsolmasının önüne nasıl geçeceğiz?

Bu noktada esas soru şu olmalı..

”Biz, Beşiktaş’ı ve Beşiktaşlı futbolcuları bu bataklık sineklerinden nasıl muhafaza edeceğiz?”

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

Bir yorum