içinde

Şubat sonuna kadar takımı ayakta tutalım

Bu akşamki sonuç beklentileri karşılamadığı için moralleri bozmuş gibi. Son söyleyeceğimi baştan söyleyeyim. Şubat sonuna kadar takıma destek olup takımı ayakta tutalım. Bizim için lig Şubat’tan sonra başlayacak.

Yönetim taaa Sergen hoca ile şampiyon olduğumuz günden beri hoca tercihlerinde de trasfer tercihlerinde de hata yapıyor. Sergen hoca’nın gönderilişi hata, Önder hoca’nın getirilişi hata, Valerin’in getirilişi hata, Valerin’le lige başlayıp zamanında gönderilmeyişi vb. daha birçok hata sayılabilir. Olayların iç yüzünü bilmediğimiz için neden böyle yapıldığı konusunda da net şelyer söylemek mümkün değil ama taraftar gözüyle dışarıdan görünen bu. 

Geç de olsa bir hoca değişikliği oldu ve Şenol hoca getirildi takımın başına. Şahsım adına söyleyeyim Şenol hocanın tekrardan gelmesini isteyenlerden biri değildim ama bu şartlarda en iyisi böylesi deyip bu faslı kapatıyorum. Şenol hoca geldiğinde ne durumdaydık şimdi ne durumdayız hoca ne değiştirebilirdi. Bana kalırsa yanlış kurulmuş bir kadro varken, sakat ve formsuz oyuncular varken puantaj olarak geride olup moral motivasyon olarak düşmüşken üstüne üstlük maç kazanma şartı varken hiç birşey ama bayağı birşey değiştirdi. Hiç birşey değiştirmediyse bile yeniden “şampiyonluk” sözleri söylenmeye başlandı ki bu büyük çok büyük bir değişimdir. Bu neyi değiştirir? Belki hiç birşeyi ama yine de buyük bir değişimdir.

Peki mümkün müdür şampiyonluk? Puantajda geride olup maç kazanma zorunluğu varken, bir sürü sakat, cezalı ve formsuz oyuncu varken üstüne üstlük eksikler de giderilmemişken bu şartlarda çok zor ama imkansız değil. Bizim için lig her türlü Şubat sonu itibariyle başlayacaktır.

Başak maçına kadar kupa maçı ile birlikte 12 maçımız vardı. 8’ini oynadık 4’ü kaldı. Başak maçına kadar sivas, ankagücü ve antalya ile karşılacağız. 3X3 yapmak imkansız değil.  Şu ana kadar oynadığımız bu 8 birinde kupadan elenmişiz diğerlerinde 5 galibiyet 2 beraberlik çıkarıp 17 Puan toplamışız. Başak maçına kadar 3 günde bir maç yapacağız, ondan sonra haftada 1 maça düşüyoruz. Bizim için lig ondan sonra başlayacaktır. Yani anlayacağınız o zamana kadar sırat köprüsünden geçeceğiz.

Önemli olan şu an ne durumda olduğumuz değil. Şubat sonuna vardığımızda durumda olduğumuz. En az hasarla oraya varabilirsek ondan sonrası yolumuz açılır. O zamana kadar takımı ayakta tutmak lazım. Şuan üflesen düşecek vaziyette. Ama o zamana kadar ayakta tutulabilirse ondan sonra kimse yıkamaz. O yüzden yine iş taraftara düşüyor. Yazılıp çizilenlere aldırış etmeden moral bozmadan takımı Şubat sonuna en az hasarla ulaştırmak olmalı amaç.

Bugünkü maç moralleri bozmuş olabilir ama bozmasın. Bugün biz kazançlı çıktık. Açıkçası galibiyet beklentim hiç yoktu ama böyle bir dönemde böyle bir takımda karşı 1 puan almak iyidir diye düşünüyorum. Karagümrük adı aldatmasın bu takım boş bir takım değil ve çok olumsuz şartlarda karşılaştık bu takıma karşı. Bu takım hücum etmeyi biliyor, top oynamayı biliyor gol atmayı biliyor. Bizim maça kadar 40 atmış bu takım. Evet gol yiyorlar ama gol atmayı bilen bir takım. Ve bu kadar eksiklik, yorgunluk, cezalar, sakatlar ve olumsuzluklar içinde 3 günde bir maç yaparken bu haftayı maç yapmadan geçen bu takıma oynamak zor. O yüzden bugünü böyle kabul edip devam edelim.

Sivas maçı bugünkü maça göre nisbeten daha rahat geçecektir. Ondan sonra iki maç içerde taraftarımızın önünde. Başak maçına kadar sivas, ankaragücü ve antalya maçlarından 3X3 yapmak imkansız değil. Başak maçına 9 puanla çıkmak o maçı da olumlu yönde etkileyecektir. Başak maçı bir nevi bölüm sonu canavarı. Orayı en az hasarla geçersek yolumuz açılacaktır. 

gs nin önde olması moral bozmasın onlar da düşecektir. Aldıkları maçların çoğunda top oynadıkları yok lobi olayı da cabası. Diğer takımların hem avrupası hem ziraat kupası olacak bir şekilde onlar da düşecektir. O yüzden önümüzdeki 3 maçı alıp başak maçına çıkalım. Takımı şubat sonuna kadar ayakta tutalım. Artık yönetim de üzerine düşeni yapacaktır. Yapmıyorsa ya da yapmayacaksa Şubat sonundaki duruma göre değişim en yukarıdan başlayacaktır ama şuan ona gerek yok. Bizim için lig şubat sonunda başlayacak

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

Bir yorum