içinde

Takım Sorunları

İlk başta şu 3-5-2 sevdası… Hayır takımı tanıyan adamın 3-5-2 sevdasına girmesi… Son olarak VI’nın takımı korkak oynatıyor, oyuna müdahale edemiyor diyerek gönderilmesi… Gelelim takıma..

Bu takımın en etkili ismi GHEZZAL. Takım tamamen onun üzerine kurulmuş. Takımın hücum gücü tamamen GHEZZAL… Başka alternatifi yok.. Orta sahada bir problem yaşıyor ve takımın tek 6 numarası Josef de bu sene sakatlıktan yararlanılamıyor. Takımın tek sol beki sözleşme maddesi nedeniyle problemler yaşanıyor. Takımın kanat oyuncusu sakatlanıyor diğer kanat oyuncularndan verim alınamıyor ama takviye yapılmıyor. Dahası var…

Kaleci Ersin’nin leblebi gibi gol yemesi takımı acayip demoralize etti.. Takımı bitirdi resmen. Ghezzal ve Josef sakatlıklarının uzun sürmesi sürecin iyi şekilde yürütülmemesinden kaynaklı. Saiss’in gitmek istemesi, milli takım için takımı satması, aidiyet duygusunun sıfır olması ve üzerine bir de Weghorst’un elden kaçırılması tam bir facia.. Yapılması gereken transferlerin geç yapılması ve hatta gönderilmesi gereken hocanın geç gönderilmesi ile Beşiktaş sezonu hiç etti… Peki yönetim ne yapıyor herkes suçlu tek suçsuz yönetim… Peki ne yapılmalı? 

Öncelikle takımın gelecek sene için iskeletini kurmamız lazım. Maç kaybetsek bile artık 11’i belirlemek lazım..

Kale, Mert Günok’ta. Soru işareti var mı bence yok… 

Sağ bek transferi yapıldı ve Rossier gönderilmemeli… Biz yeni bir sağ bek arayamayız.. Onur Bulut falan demesin abi kimse, kandırmayın kendinizi..

Takıma stoper şart.. Özellikle oyun kurmayı bilen… Saiss yerine oyun kurmayı bilen iyi bir stoper şart.. Talha duran toplarda çok etkili oyüzden onu bozmamak lazım. Saiss efendi gidici zaten Coleyi izlemedim fakat bir stopere ihtiyaç oalcak saiss gittiğinde.. Alınacak adamın da 11 oyuncusu olması şart..

En sıkıntılı bölgelerden biri sol bek.. Adam yazamıyoruz artık buraya..

Kanat transferi olmazsa olmazımız.. Şuanda mecburen sol kanatta Cenk ile yola devam edeceğiz… 

Orta saha iskeleti belli Gedson – Amir… Gedson’da yeri geldiğinde yetersiz kalıyor burada MAXİM devreye giriyor inşallah tutar alırız.. Tutmazsa iyi bir 10 numaraya ihtiyacımız var.

Ghezzal boş oyuncu değil. Öyle hemen harcamaya gerek yok… Sakatlığını atlattığında kalitesi ortada olacak zaten.. Sezon gitmiş GHEZZAL’ı kaybetmeden kullanmamız lazım.. Sabırlı olmak lazım..

Forvet ABOUBAKAR – CENK ve 3. bir forvet… Muleka’dan olmayacak. Bu yüzden onu gelecek sezon kiralık gönderip bu sezonun kalanında semihi kullanmamız lazım yeri geldiğin de o da çok zor.. Antalya maçında bile kullanmadı. Gitti kanatta oynattı..

ÇOK ZORDA KALMADIKÇA OYUNCULARI MEVKİLERİ DIŞINDA OYNATMAMAK LAZIM… 

CENK –  SOL KANAT FORVET

SEMİH – FORVET

TAYFUR – SADECE BEK sağ ve sol

REDMOND – HİÇ BİR YERDE OLMAZ

DELE – Elinden geleni yapıyor ama olmuyor.. Yapacak bir şey yok..

UMUT – SALİH – NECİP … DİREK SÖZLEŞME FESİH.. 

Şenol Hoca basın toplantısında genç oyunculardan bahsediyor ama şans vermeye gelince yanlış şekilde şans veriyor.. Kerem – Berkay – Semih yazık etmeyin bu çocuklara… 

Önerisi olan yazsın kimse yazmıyor… 2-3 kişiden başka kimse yok.. MEHMETCAN da koptu.. Ben de yazmayacağım artık… 

Bu sezon gitti.. GELECEK SEZON VE SEZONLAR da GİTMESİN… 

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin