içinde

Tebrikler..

Dünkü oyun için oyuncuları ve hocayı tebrik ederim öncelikle. Bazı oyuncuların extra oyunları maça damga vursa da hoca kahpesarayı çok iyi çözmüş. 

Ortasahada küçük Torik’in sertliğine ve pisliğine karşılık sürekli baskı yaparak topu ayağına aldırtmadı. Aslında kahpesarayın ortasahası kağıt üstünde bizden üstün görünse de eşleşmede Hacıahmet’le Gedson ikilisi önde baskıya katılımla sürekli oyun kurdurmayarak üstünlüğü ele aldı. Zaten ortada oyun kuramayan kahpeler için yenilgi kaçınılmazdı.

Çünkü kanattan oyun kurma becerileri ve oyun kuracak adamları yok. Bizde ortasaha kilitlense bile Masuaku’da oyun kurabiliyor. Normal zamanda Ghezzal olsa yine onunla da oyun kurabilme meziyetimiz vardı. Şuan o işi ara ara Redmond’ta yapıyor. Bunu Fener maçında da gördük.

Zaten oyunumuzu farklı kılan bu. Ancak merkezden oyun kurma konusunda hala eksiklerimiz var. Salih olmuyor, olmayacak belli ki. Hacıahmet iyi bir kesici ve dinamik ortasaha olabilir Gedson’la beraber ancak bu ikilinin önüne bir on numara veya iyi bir oyun kurucu olması şart.

Birde sol kanat sorunumuz var. Cenk çok iyi niyetli, katkısı da çok ancak o bölgede Cenk oynadığı zaman hem Masuaku oyun kuramıyor, hemde ileri geri gidip geldiğinden dolayı çabuk şişiyor. Yine aynı zamanda Cenk çok çabuk ceza sahasına yöneldiğinden Masuaku Rosier gibi çizgiye inemiyor. Yine ön alan baskısında Cenk merkeze geçtiği için rakip sağa topu aldığı zaman yine sahamıza rahat gelebiliyorlar. Dün Olivieranın hatası da ondandı. Cenk’in gelmeyeceğini düşündü ancak Hacıahmet extra ön baskısı golü getirdi.

Defans hattı ve kaleci için söylenecek bir şey yok. Orası çok şükür oturdu ve bir düzenimiz var. Rosier’de ısrar etmek gerek. Geçen maç sanırım maç kondisyonundan kaynaklı bir sorunu vardı ancak o durumu aşmış gibi görünüyor.  

Şu 5 puanı verseler rahat rahat şampiyonluk konuşurduk ancak 5 maç daha var. Tüm gücümüzle tüm maçları kazanmaya bakalım. Belki talih bizden yana döner.

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin

Bir yorum