içinde

Tek çaresi var

Yerlilerimizin yabancılara göre iyi olduğu 3 mevki seçilecek.. Bu 3 mevkideki yabancılar gönderilecek, onların yerine mümkünse paraya kıyıp daha kaliteli yerli oyuncular alıncak.. Yani bu 3 mevkiyi sadece yerlilere teslim edeceksin ve sakatlık cezalı form düşüklüğü ne olursa olsun orda hep yerli oynayacak.. Ancak böyle diğer 8 pozisyon rahatlar.. 

Yoksa yerli ile yabancımız arasında aşırı fark olmayan pozisyonlarımızda (mesela sol bek) yabancı tercihi yaptığımızda (nsakala oynatıldığında), yabancılar ile yerliler arasında çok daha fazla fark olan pozisyonda (mesela sağ açık), çok daha kötü olan yerli oyuncuyu (Ghezalin yerine Töreyi) oynatmak zorunda kalacağız.. 

Böyle olunca en iyi olduğumuz yeri, ileri uç 4lümüzün dengesini bozacağız.. 

Onun için tek çare var bence, sol bekte radikal olunmalı, nsakala nın yerine acil yerli ilk 11 de oynayabilecek kapasitede, Rıdvan ile dönüşümlü oynayacak bir transfer, yine Salihin bölgesine de biraz daha sert bir yerli alternatif.. 3. Bölge de zaten kale, orada gereği yapıldı..

Bu 3 bölgeye yabancıları (nsakala.. fln) hiç karıştırmamamız gerek, atibayı ileriye dönük ortasahada kullanıyor zaten.. 

Bunu yaptığın zaman diğer 8mevkide kimi oynatırsan oynat önemi kalmıyor, kafan rahatlıyor.. 

Bunları yazdım ama olacağına ihtimal vermiyorum o ayrı.. Çünkü bu söylediğim planlama gerektiren bir konu.. Zaman ve para yok.. 

Onun için Aynen dün akşamki gibi yerli sokabilmek için takımın dengesini bozan oyuncu değişikilklerini çok fazla göreceğiz bu sene.. 

$ s Yorumları

Cevap bırakın
 1. 🙂 🙂 🙂 diyelim ki 3 mevki ……: Sol – Sağ BEK İLE KALECİ

  ALT YAPI, ileri de oynayan oyun yetiştirmeyecek o zaman fuzuli masraf etmesin diye.
  Dünyanın en yetenekli oyuncusu olsa bile sırf Türk diye ileri de oynayamayacak!!
  Bu ucube kararı değiştirme çabasında olamayacak kadar fena durumların içindeyiz demek. 🙁 🙁 🙁

  4
  2
  • Yok ben bu sene var olan kararlar ve kendi kadro yapımız için söylemiştim Yalçın kardeşim. Bu gözle Bir kere daha okumanı tavsiye ederim. İyi yerli futbolcu yetiştirilirse yada transfer edilirse o zaman tabii ki o oynar, burda söylemek istediğim kadro planlaması.. pozisyonlarda as oyuncu yabancı olup alternatifi yerli, yada tam tersi olduğunda sıkıntı yaşacağız.. Oyuncu değiştirirken tek bir mevkide oyuncu değiştiremiyoruz farkında değil misiniz??Kuralın yanlış olduğunu hepimiz söylüyoruz zaten, ya tepki gösterip kuralı değiştirteceksiniz, yada planlamanızı ona göre yapacaksınız.. Arada kalmayacaksınız..

   • Caner ERKİN bizim formamızı giyerken; DUDAK OKUMA ile ceza verilebilir diye TFF olaydan hemen sonra toplanıp karar alındı ve ceza verildi (6 maç).. İSTENİRSE; DEĞİŞTİRİLEBİLİR.. Hal bu iken, yama ile çözüm üretmek daha fena..
    Seneye: 7 + 4
    Sonra : 6 + 5
    Olmayacağının garantisi var mı?
    Oyuncunun YERLİ / YABANCISI olmaz. Sporun dil’i, karekteri ve kuralları AYNIDIR.
    Oyuncunun İyisi / kötüsü olur.. Tüm bu kararlar Türk futboluna, en fazla da onun lokomotifi Beşiktaş’a zarar veriyor.. BEREKET ŞL’. de TFF yönetmeliği geçerli değil..

Bir cevap yazın