içinde

Teknik adamlar neden böyle? Bir cevap bulamadım hala

Bizi aslında çok alakadar etmez fakat Jorge Jesus’da aynı. Bazı genç oyuncular, oynatıldığında başarılıyken oynatılmaması… Olmayan oyuncularda bu kadar ısrar edilmesi… Gerçekten garip. Hani sizin krediniz çok fazla, genç oyuncu oynatsanız ve başarısız olsa, tepki almazsınız. Size bu büyük camialar tepki vermez. Arkanızda daha fazla durur… Derki hani deniyor ama oyuncudan olmuyor. Koskocaman 5 tane oyuncu değiştirme hakkın var. Eskiden 3’dü. Hadi zordu mordu. Şimdi öyle bir durum söz konusu değil. 

Dönelim bize. Bizde de aynı durum mevcut. Oyuncu yok diye ısrar ediyoruz, hani oyuncu sıkıntılı oynat be güzel hocam. Dorukhanı mecbur oynattın çocuk iyiydi.. Sergen hocam keza Hasici oyuna aldın çocuk kaç kez skor yaptı. Evet boş kaleye kaçırdı. Olabilir dün açın bakın abi. Koskoca Mbappe 2 penaltı peşpeşe kaçırıp boş kaleye topu vuramadı. Olabilir ama oyuncunun orada olması kovalaması önemli. Genç oyuncu bu. Gs’de mesela durmadan Kerem eleştiriliyor, her maç gol asın her maç asist yapsın. Bu o kadar kolay bir şey değil. Benzema bile her maç gol atamıyor ne anlatıyorsunuz…

Beşiktaş kadro planlaması.. 3.Forvet olarak net Semih Kılıçsoy değerlendirilmeli.. Bu çocuk ümraniyeye falan kiralanıp heba edilmesin..

6 numara BERKAY… yani çocukta tek problem var pas problemi o da oynayarak düzelecek bir şey.. Gidip ümraniyeye kiralamak doğru değil… orta sahada sorun var ama oynatmıyoruz.. Hadi hazır değil son 10 dakika bile süre vermiyor. Necip oyuna girince çok mu iyi oynuyor? Mesela kanat sorunu yaşıyoruz veya forvet, muleka’dan olmuyor dene bir kez semih kılıçsoyu ilerde… Geçen senelerin alt yapı gol kralı Oğuzhan Akgün çocuğu sol bekte kullandık 😀 Tamam belki forvet için yetersiz kaldı falan ama yani çok şey var… Geçen bir çocuk önerildi genç yabancı, alta gelen yorum, demek ümraniyenin yeni transferi bu yorumu gördüm. 

Kadro yapılanmasında net 2 kanat oyuncusuna ihtiyacımız var. Orta sahaya oyuncu lazım. 10 numara özellikle..

Sol Stoper özellikle, talhanın yanına şart.. Yedek stoper de şart.. Welintonla, saissin keyfi ile uğraşamayız… 

Tayfuru alırken çok para isteyecekler bizden. O varken yedek bir sağ bek almamız lazım.. Eğer kadroyu korursak tabi.. 

Belki kaleci.. Eğer yerli sınırı kalkarsa kaleci şart.. Mert iyi ama 6 pasa orta geliyor çıkıp almıyor abi.. Adam kafa vurmayı bilse yapacaktı golü.. Rakip sıfıra inmiş 6 pasa orta kesiyor çıkıp alacağına çizgide bekliyor.. Avrupa da maç seyrediyorum abi ne kaleciler var.. Adam neleri çıkarıyor.. Bakmayın bizim ligde topa vurmayı bilmiyorlar, öyle şaşalı kurtarış yapan yok.. Ondandır Muslera avrupada her maç 4’er gol yiyor.. Yanlış olmasın muslera kötü kaleci değil. Ligimiz için iyi kaleci, bir fabri değil… Yoksa kaparlardı havada…  

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin