içinde

Teknik-Taktik Hatalar Silsilesi..

Eksikleri olmasına rağmen, ben hala geçen seneden farklı olarak, bu seneki oyuncu grubunun potansiyelinin bu olmadığını, farklı tercihlerle çok farklı varyasyonlar ortaya koyabilecek derinlikte olduğunu düşünüyorum.

Ne yazıkki teknik ekip yaptıkları yanlış tercihlerle takımı teknik ve taktik olarak aşağı çekiyor..Maddi problemleri olan takımlarda kadronun ideal olamayacığı aşikar, bu bir sürpriz değil, dolayısı ile teknik ekip elindeki oyuncu grubunun en kuvvetli olduğu noktaları önplana çıkaracak oyun planı kurmalı.  

Bir oyun planı kuruyorsun, bu oyun planında Layiç, oğuzhan, hasiç gibi isimler kilit olamsı gerek ki pas trafiğin ofansif geçişlerin sorunsuz işlesin..Ancak bu isimlerde ısrar edilmiyor. Defansif özellikli oyuncularla önce defans mantığı var.Peki diyelim tamam da takım topsuz alanda da hareketsiz. Ezbere anlayışla atak yapmaya çalışılıyor. Atibadan hala mucize bekleniyor, nsakala istese de yapamıyor.. e ozaman oyun planı üzerinde oynama yap, kadron buna müsait.. 

Ben sergeni severim, hep zaman vermek gerekir diye düşünmüşümdür ancak özellikle çağdaş atandan sonra geçen sene ki arayış içerisinde olan sergenden eser kalmadı.. kafasındaki oyun planı çalışmıyor.. takımı aşağı çekiyor..

Bir cevap yazın

GIPHY Uygulama Anahtarı Ayarlanmadı. Lütfen Kontrol Edin